41. Bieg Maćka za nami

Udostępnij

41.Bieg Maćka w Koźminie Wielkopolskim przechodzi do historii. W imprezie wystartowało w sumie prawie 900 uczestników od przedszkolaka do seniora. Spośród koźmińskich biegaczy najwyższe wyniki osiągnęli Mateusz Lis ( 7 miejsce na dystansie 5 km ), Michał Włodarczyk (7 miejsce na dystansie 10 km). Wśród koźminianek najwyżej sklasyfikowana została Monika Piejko, która ma metę dobiegła jako 3 kobieta na dystansie 10 km oraz Patrycja Maleszka –  5 wśród kobiet na mecie na dystansie 5 km.  

 

 

 

 

 

 

Dzień 41. Biegu Maćka, sobota 7 października powitał uczestników niepewną pogodą. Choć w powietrzu wisiał deszcz impreza rozpoczęła się planowo od biegów ulicznych młodzieży na pętli w pobliżu kompleksu sportowego przy ul.Floriańskiej. Na płycie boiska głównego startowali najmłodsi biegacze – przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, zagrzewani do rywalizacji przez licznie zgromadzonych rodziców. Każdy z uczestników otrzymał medal za udział, wodę i słodką przekąskę. Tradycyjnie, po biegu na wszystkich czekała wojskowa grochówka, którą , tak, jak w ubiegłym roku przyrządziły gospodynie z KGW Skałów. Zwycięzców biegów dzieci i młodzieży dekorowali na scenie głównej: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Przewodniczący Rady Miejskiej, Skarbnik Gminy oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu.

 

Podczas sobotniej imprezy wiele emocji wśród dzieci i młodzieży wzbudziła nie tylko rywalizacja, ale również losowanie nagród, ufundowanych przez organizatora i sponsorów. Do rozlosowania było prawie 100 upominków: wśród nich 2 rowery, drukarka i sprzęt sportowy.

 

O godz. 12.30 na ul. Floriańskiej rozpoczął się bieg główny na dystansach 5  i 10 km. Do biegu na 5 km zgłosiło się 159 biegaczy, natomiast na dystans 10 km – 81. W sumie bieg główny ukończyło 204 biegaczy.  

 

 – Organizacja Biegu Maćka to dla nas ogromne wyzwanie. Tym bardziej cieszy fakt, że z roku na rok impreza rozwija się i uczestniczy w niej coraz więcej biegaczy.  Dokładamy wszelkich starań, by każdy następny Bieg Maćka był lepiej zorganizowany  i atrakcyjniejszy dla uczestników. Wzbogacamy pakiety startowe, zapewniamy smaczną kuchnię i atrakcyjne nagrody. Dbamy o szczegóły i wyciągamy wnioski z błędów jakie popełniliśmy, choć, wiadomo, że nie da się ich uniknąć przy organizacji masowej imprezy o takim zasięgu. Skrzydeł dodają nam pozytywne opinie i komentarze biegaczy na temat organizacji naszej imprezy, które  “krążą”  w mediach społecznościowych – mówi główny organizator Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.

 

Komunikat z 41.Biegu Maćka zostanie opublikowany na stronie ww.goskozminwlkp.pl

 

Data publikacji 10.10.2017 r.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UmiG,

Foto: Grzegorz Pierzchała, Agnieszka Flejsierowicz

{phocagallery view=category|categoryid=37|limitstart=0|limitcount=20}