25 Klubu Seniora w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

12 października 2017 r. minęło 25 lat od dnia otwarcia Klubu Seniora w Koźminie Wielkopolski. W miniony piątek, 13 października koźmińscy seniorzy hucznie i radośnie obchodzili jubileusz klubu. Spotkanie okolicznościowe, połączone z – organizowaną od 12 lat Biesiadą Seniora – odbyło się w sali wiejskiej w Staniewie.

 

 

 

 

 

 

Jubileusz był okazją do wspomnień, gratulacji i podziękowań.

25 lat temu Klub Seniora powstał z inicjatywy byłego burmistrza Bolesława Kasprzaka i proboszcza parafii pw.św. Wawrzyńca ks. kanonika Zygmunta Lewandowskiego. Pierwszą siedzibą był parter domu parafialnego przy Placu Niepokalanego Serca NMP. W 2013 r. gmina Koźmin Wlkp. wyremontowała dom przy ul.Stęszewskiego, i przekazała go na potrzeby seniorów. Od 1 stycznia 2014 r. Klub Seniora funkcjonuje pod tym właśnie  adresem. Od początku klub prowadzi Renata Łąkowska, do której po kilku latach dołączyła Anna Parużyńska. Klub działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

 

Do udziału w biesiadzie jubileuszowej seniorzy zaprosili m.in.: Starostę Krotoszyńskiego, burmistrza Macieja Bratborskiego, byłego burmistrza Bolesława Kasprzaka, burmistrza partnerskiego miasta węgierskiego Batalonmariafurdo wraz z delegacją węgierską, Weronikę Kazubek, kierownika MGOSP w Koźminie Wlkp., księży, koźmińskich strażaków , a także wielu przyjaciół klubu.  

Na zaproszenie gospodarzy przybyły koła śpiewacze z: Krotoszyna, Jarocina, Kobylina, Rozdrażewa i Chwaliszewa. Nie mogło również zabraknąć Grupy Śpiewaczej „Przyjaciele” z Koźmina Wlkp.

 

Spotkanie było wypełnione śpiewem, muzyką i dobrą zabawą.

 

Data publikacji

18.10.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMIG

{phocagallery view=category|categoryid=38|limitstart=0|limitcount=15}