„SMERFNA NOCKA” w Jedynce

Udostępnij

Z 20 na 21 października w koźmińskiej Jedynce miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie z klas IV a i IV c wraz z wychowawcami: K. Matuszak, S. Gołąbek oraz opiekunem  D. Gorzelanną nocowali w szkole. Program spotkania odbył się pod hasłem „Smerfna Nocka”. Dzieci ubrały się na niebiesko, otrzymały białe czapeczki i naklejki ze smerfami. Na początek „smerfy” otrzymały zadanie plastyczne – musiały namalować smerfa, Gargamela i Klakiera.

 

 

 

 

 

 

 

Po godz. 20 wzięły udział w zajęciach na trampolinach prowadzone przez instruktora Mateusza Lisa. Zmęczone, ale zadowolone „smerfy” zjadły kolację i wyruszyły na poszukiwanie skarbu. Na szkolnych korytarzach rozbłysły światła latarek. W pomieszczeniach szkolnych ukryte były różne zadania dla dzielnych odkrywców np. wypicie soku z cytryny, zaśpiewanie ulubionej piosenki, ale także sprawdzające wiedzę matematyczną i z j. angielskiego.  Dzieci musiały zbierać też koperty ze wskazówkami naprowadzającymi ich do tajemniczej skrzyni pełnej słodkości. Radość była ogromna, gdy po długich poszukiwaniach odnaleziono skarb w miejscu, gdzie : „ Gdy słoneczko ładnie świeci bawią się tam wszystkie dzieci”.

 

 

 

 

Potem przyszedł czas na zajęcia sportowe na sali gimnastycznej oraz film „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”. Ok. godz. 2 uczniowie wyszli do piekarni zobaczyć pracę piekarzy i odebrać ciepłe bułki na śniadanie. Rozmów i śmiechów  nie było końca aż do późnej nocy.

 

 

 

 

Data publikacji 27.10.2017 r.

Tekst i foto: Sylwia Gołąbek, SP NR 1 w Koźminie Wlkp.