SUPERJEDNOSTKA POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO 2017 w Warszawie

Udostępnij

17 października koźmińscy strażacy pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I miejsca w Plebiscycie „Rzeczy Krotoszyńskiej”  “Superjednostka OSP Powiatu Krotoszyńskiego 2017r.”

 

 

 

 

 

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania PGE Narodowy z przewodnikiem. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie pomnika Józefa Piłsudskiego, przy bocznym wejściu do Belwederu. Koźminianie

poznali historię życia Józefa Piłsudskiego i historię Belwederu. 

 

Bardzo ciekawy był spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie goście z Koźmina Wielkopolskiego zobaczyli najważniejsze pomniki, rzeźby i miejsca. Równie interesująca
była wizyta w Muzeum Wojska Polskiego.

 

 

Po  obiedzie  wycieczka z Koźmina udała się do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie gości przywitał senator Łukasz Mikołajczyk. Na sali posiedzeń senator opowiedział o swojej pracy i najważniejszych aspektach działania Senatu. Następnie strażacy zwiedzili  z przewodnikiem budynek  Sejmu.

 

 

Końcowym punktem wizyty w Warszawie był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Podczas spaceru na Powązkach koźminianie poznali historię i odwiedzili kwatery wielu, znanych z historii osób, które poświęciły swoje życie w obronie Polski.

Oprócz członków jednostki OSP Koźmin Wlkp. oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w wycieczce wzięli udział : Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bartborski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim Justyn Zaradniak, członkowie zaprzyjaźnionych jednostek OSP z: Wałkowa, Czarnego Sadu, Borzęciczek, Gościejewa, Mokronosa. W wyjeździe uczestniczyli także przedstawiciele jednostek, które zajęły II i III miejsce w plebiscycie, czyli OSP Łagiewniki i OSP Dzierżanów.

 

Sponsorem wycieczki była „Rzecz Krotoszyńska”.  Wyjazd został zorganizowany przez MK EVENT Monika Kwiatkowska, której serdecznie dziękujemy.

Wycieczka była doskonałą okazją do integracji strażaków i zaproszonych gości oraz poznania piękna stolicy naszego kraju.

 

                 

 

Data publikacji

30.10.2017 r.

Tekst: dh Michalina Frąckowiak, dh Mariusz Błaszczyk, dh Szymon Sikora
Foto: PHOTOsikora