UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU „PARKOWE SKRZATY”

Udostępnij

W piątek, 10 listopada w przedszkolu „Parkowe Skrzaty” odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski – odzyskanie niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Występ przygotowała grupa 6-latków „Motylki” wraz z wychowawczynią A. Marciniak.

 

 

 

 

 

Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

 

 

To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

 

Obchody 11 Listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.

 

Święto Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

 

                      

Data publikacji

14.11.2017r.

Tekst: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)
Foto: Paulina Szyszka (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)