MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU „PARKOWE SKRZATY”

Udostępnij

Wizyta Św. Mikołaja w Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”, to jeden z  najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni  w roku. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek przygotowały listy do Mikołaja, w których narysowały swoje marzenia o upragnionych prezentach. Wreszcie nadszedł dzień 6 grudnia i Mikołaj odwiedził nasze przedszkole zostawiając upominki, list z pozdrowieniami i specjalne zadania dla dzieci. W tym dniu koźmińskie przedszkolaki przekazały dary zebrane na akcje charytatywne “Szlachetna Paczka” i “Strażackie Pogotowie św.Mikołaja”. 

 

 

 

 

 

Koźmińskie przedszkolaki na przybycie tak ważnego gościa  przygotowały się bardzo starannie. Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście królował Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy nauczyły się  piosenek o Mikołaju. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one dużo czasu, robią to z wielką przyjemnością.

 


Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. 6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Przedszkolaki włożyły charakterystyczne czerwone czapki i bluzki, by było „mikołajkowo”.  

 

           

Św. Mikołaj bardzo się w tym roku spieszył, ale nie zapomniał o Skrzacikach i odwiedził koźmińskie przedszkole zostawiając upominki i list z pozdrowieniami oraz zadania dla dzieci.Wszystkie grupy wykonały przydzielone im zadania i świetnie się bawiły.

 

 

Dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” wraz z rodzicami pamiętali również o potrzebujących i wzięli udział w akcjach charytatywnych: „Strażackim Pogotowiu Św. Mikołaja” i „Szlachetnej Paczce”.

 

Data publikacji

13.12.2017r.

Tekst: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)
Foto: Paulina Szyszka (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)