„TOBIE ZAUFAŁEM” – warsztaty muzyczne dla koźmińskiej młodzieży

Udostępnij

W miniony weekend,  9 i 10 grudnia w koźmińskim ośrodku kultury odbyły się wyjątkowe warsztaty muzyczne. Pod okiem muzyków z zespołu Pinokio Brothers – Julii Stolpe i ks. Andrzeja Kmieciaka – prawie 100 uczestników przygotowało repertuar na koncert uwielbienia pt. „Tobie zaufałem”, który odbył się w niedzielny wieczór we wspaniałych wnętrzach koźmińskiej fary.

 

 

 

 

 

 

Najliczniejszą grupę warsztatową stanowiły dzieci i młodzież, nie brakowało jednak także dorosłych, a nawet seniorów. W warsztatach wzięły udział zespoły religijne „Armia Jezusa” oraz “ChiMali” działające przy koźmińskich parafiach.

 

Zajęcia odbywały się w dwóch sekcjach: wokalnej, którą prowadziła Julia Stolpe oraz instrumentalnej, którą kierował ks. Andrzej Kmieciak ( były wikary w koźmińskiej farze), gitarzysta i klawiszowiec. W celach warsztatowych został wydany specjalny śpiewnik – modlitewnik pt. „Tobie zaufałem”, w którym zebrano pieśni ćwiczone podczas zajęć.

 

Instruktorzy warsztatów: Julia Stolpe oraz ks. Andrzej Kmieciak współtworzą wraz z innymi muzykami zespół Pinokio Brothers, który preferuje rockowe aranżacje piosenek religijnych. Zespół działający od kilkunastu lat tworzy własne, autorskie pieśni i piosenki.

 

Muzycy na  koźmińskim gruncie doskonale poprowadzili warsztaty muzyczne, których efektem był imponujący koncert w koźmińskiej farze. Grupa doskonale zgrała się w śpiewie chrześcijańskim.  Aż trudno było uwierzyć, że zespół przygotował występ w ciągu dwóch dni. Koncert dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wielu wrażeń muzycznych i duchowych.

 

 

Organizatorami warsztatów był Zespół Muzyczny „ChiMali” oraz Stowarzyszenie „Razem w przyszłość”.

 

{phocagallery view=category|categoryid=47|limitstart=0|limitcount=20}

 

Data publikacji 13.12.2017r.

Tekst i foto: I.Stanisławska, G. Pierzchała (“Echo Koźmina”)