Strażackie Pogotowie św Mikołaja wyruszyło z pomocą

Udostępnij

20 grudnia Strażackie Pogotowie św. Mikołaja zapukało do drzwi 43 domów najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski, głównie osób starszych i samotnych. Koźmińscy strażacy przekazali dary zebrane podczas akcji charytatywnej, którą wymyślili i zorganizowali po raz pierwszy. Każda osoba obdarowana paczką otrzymała również życzenia z opłatkiem i kalendarz strażacki na Nowy Rok.

 

 

 

 

 

To był wyjątkowy dzień dla koźmińskich strażaków – ochotników, którzy od kilku tygodni pracowali społecznie w Strażackim Pogotowiu Św.Mikołaja.  Był to dzień obfity we wzruszenia i radość.

 

 

Strażackie Pogotowie św. Mikołaja na czele z Prezesem Piotrem Marszałkiem wyruszyło wręczyć dary, które przez ostatnie tygodnie były zbierane w remizie przy ul.Floriańskiej. Przy wyborze rodzin do których trafiła pomoc, strażacy współpracowali z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

 

We wręczeniu darów uczestniczyli: dh Mariusz Błaszczyk, dh Michalina Frąckowiak, dh Agata Staszewska, dh Marcelina Frąckowiak, dh Szymon Sikora, dh Przemysław Pieniężny i dh Błażej Świętek.

 

 

Strażackie Pogotowie św. Mikołaja pokazało nam, że nasza praca przez ostanie tygodnie była warta każdego wysiłku. Wzruszenie i radość osób obdarowanych były dla nas największą zapłatą! Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które wsparły naszą akcję – mówią zgodnie jej organizatorzy.

 

Data publikacji

22.12.2017r.

Tekst: af, UMiG

Foto: Szymon Sikora