Działo się!!! – 26. Finał WOŚP w Koźminie Wielkopolskim

Udostępnij

Jak co roku , wiele się działo, podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie Wielkopolskim, który odbył się w niedzielę, 14 stycznia.  Koźmiński sztab WOŚP, który działał  w naszej gminie i Rozdrażewie, zebrał  37 390, 69 zł, 13,74 € i 300 KČ. Padł więc kolejny rekord! W zbiórkę dla Orkiestry Serc było zaangażowanych 100 wolontariuszy – harcerzy i strażaków,  a także sportowcy, zespoły muzyczne i placówki oświatowe.

 

 

 

 

Od rana w hali ZSP odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora GOS, w której wzięło udział 14 drużyn. Spotkanie rozegrano dla WOŚP, sportowcy i kibice mieli więc możliwość wrzucenia pieniędzy do puszek wolontariuszy.   

 

Tak jak w ubiegłym roku , Grupa Koźmin Biega zorganizowała trening biegowy „Dycha za dychę”. Około  50 biegaczy z Koźmina Wielkopolskiego i okolic ruszyło spod koźmińskiego Zamku w eskorcie straży pożarnej i policji aby wesprzeć WOŚP. Każdy, kto chciał wziąć udział w treningu biegowym „DYCHA ZA DYCHĘ” zobowiązany był wrzucić do puszki dychę. Tym sposobem biegaczom udało się przekazać orkiestrze kwotę 730,00 zł.

 

Jak co roku, aktywnie dla WOŚP pracowali koźmińscy strażacy OSP, którzy nie tylko kwestowali na ulicach miasta i gminy , ale także zorganizowali pokaz działań ratowniczych w miejscu wypadku.

W godzinach popołudniowych w kinie „Mieszko” występowali uczniowie koźmińskich szkół i przedszkola, a także młodzieżowe zespoły muzyczne. Komendant koźmińskiego hufca Artur Minta wraz z harcerzami prowadzili licytacje, z których udało się pozyskać 8 750, 00 zł.  Największym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyły się gadżety WOŚP. Kubek wylicytowano za 1 tys.zł, zegary za 350 zł i 250 zł. Kryształowe serce, ofiarowane przez szefa koźmińskiego klubu krwiodawców Wiesława Głuszka zlicytowano za 720 zł.

 

26.Finał WOŚP zakończył pokaz – światełko do  nieba.

 

{phocagallery view=category|categoryid=53|limitstart=0|limitcount=20}

Autorzy zdjęć: Szymon Sikora, Ewa Serafiniak “Gazeta Krotoszyńska”, Anita Pawełczyk, Agnieszka Flejsierowicz

 

Więcej zdjęć: PHOTOsikora