Kolędowanie w koźmińskiej farze

Udostępnij

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w pięknym wnętrzu koźmińskiej fary usłyszeliśmy podczas koncertu, który odbył się 14 stycznia. Gospodarzem i organizatorem  spotkania – już nie po raz pierwszy – był  Chór im.Cz. Czypickiego z dyrygentem Kasprem Ekertem. Chórzyści zaprosili do wspólnego kolędowania Koźmińską Orkiestrę Dętą oraz zespoły młodzieżowe.

 

 

 

 

 

Znane wszystkim od najmłodszych lat kolędy oraz mniej znane pastorałki usłyszeliśmy w różnych aranżacjach i ciekawych wykonaniach. Jako pierwsza przed publicznością zaprezentowała się Koźmińska Orkiestra Dęta. Następnie kilka kolęd i pastorałek wykonał Chór im.Cz.Czypickiego. Po chórzystach scenę przy ołtarzu zajęły zespoły wokalne: dziecięcy „Do, re, mi” i młodzieżowy  Seven” działające przy Gminnym Zespole Instytucji Kultury w Koźminie Wlkp. Zakończenie koncertu należało do gimnazjalnej kapeli „ Pod tytułem”.

 

 

Patrząc na  dzisiejszych wykonawców, można być pewnym, że piękna tradycja kolędowania nie zaniknie – powiedział Zygmunt Lewandowski, proboszcz koźmińskiej fary, dziękując wszystkim za udział w tym muzycznym, bożonarodzeniowym spotkaniu.

 

{phocagallery view=category|categoryid=52|limitstart=0|limitcount=15}

 

Data publikacji

15.01.2018 r.

Foto: Grzegorz Pierzchała,

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG