Szkoła Podstawowa w Starej Obrze otrzymała grant

Udostępnij

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Natalia Kowal  ze Szkoły Podstawowej w Starej Obrze, jako jedna z 35 wyróżnionych nauczycieli z całej Polski, otrzymała grant w wysokości 2 500zł na realizację własnego projektu edukacyjnego w ramach programu Edukacja Inspiracja. Swój autorski projekt pt.”Tropiciele wiedzy” będzie realizować z uczniami klasy trzeciej w drugiej połowie roku szkolnego.

 

 

 

 

 

 

Edukacja Inspiracja to program, którego celem jest docenienie i wsparcie rozwoju zawodowego wyróżniających się nauczycieli ze szkół z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców). Program ma również na celu wyrównanie szans edukacyjnych oraz aktywizację dzieci i młodzieży  z mniejszych miejscowości.

Rekrutacja do I edycji Programu miała charakter zamknięty. Zaproszenie do uczestnictwa w tej pilotażowej edycji kierowane było indywidualnie do konkretnych nauczycieli wskazanych przez stypendystów i alumnów programu Fundacji EFC „Marzenie o Nauce”, jak i również do wyróżniających się nauczycieli uczestniczących w programie Szkoła z Klasą- tak było w przypadku Natalii Kowal. Warunkiem uzyskania funduszy było zgłoszenie własnego projektu edukacyjnego.

 

Decyzję o przyznaniu grantów podjęła w piątek, 8 grudnia 2017r., Komisja Ekspertów.

 

Natalia Kowal będzie realizować projekt edukacyjnych pt.” Tropiciele wiedzy” wspólnie z uczniami trzeciej klasy. Po feriach trzecioklasiści  rozpoczną działania projektowe, które będą trwały do końca maja. Relację z kolejnych etapów można śledzić na bieżąco na fb Szkoły Podstawowej w Starej Obrze.

 https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Starej-Obrze-618788628316305/

 

Data publikacji

22.01.2018 r.

Tekst i foto: SP Stara Obra