SUKCES KOŁŁĄTAJOWCÓW Z KOŹMINA Wielkopolskiego

Udostępnij

Marcin Kasperkowiak i Bartłomiej Góral z Koźmina Wielkopolskiego wywalczyli sobie udział w etapie centralnym LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Koźminianie z krotoszyńskiego liceum znaleźli się w wąskim gronie laureatów etapu wojewódzkiego olimpiady i wraz z licealistami z Poznania będą reprezentować Wielkopolskę w Warszawie.

 

 

 

 

 

 

20 stycznia Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza gościł uczestników etapu okręgowego LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

W zmaganiach wzięło udział 31 osób z terenu województwa wielkopolskiego, m.in. z liceów w Poznaniu, Kaliszu i Gostyniu. Zawodnicy najpierw mierzyli się z testem pisemny.

20% najlepszych uczniów awansowało do drugiej części zawodów – egzaminu ustnego. 6 zwycięzców odpowiadało na pytania dotyczące typów społeczeństw, systemów rządów w poszczególnych państwach europejskich czy mechanizmów polityki, przed dwoma komisjami.

W ich skład weszli wybitni specjaliści politologii na czele z prorektorem prof. dr hab. Tadeuszem Wallasem. Dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie – Marcin Kasperkowiak i Bartłomiej Góral odniosło ogromny sukces, kwalifikując się do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się 17-18 marca 2018 r. w Warszawie. Koźminianie świetnie poradzili sobie z obiema częściami etapu i wraz z licealistami z Poznania udadzą się na finał konkursu. W ostatecznych rozgrywkach uczniowie będą rozwiązywać test, udzielać odpowiedzi ustnej na wylosowane problemy i sprawdzać swoją wiedzę w quizie.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Data publikacji 24.01.2018 r.

Tekst i foto:  I LO Krotoszyn