ACH, CO TO BYŁ ZA DZIEŃ BABCI I DZIADKA !

Udostępnij

26 stycznia w Szkole Podstawowej w Starej Obrze odbyła się lokalna impreza środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie  klas II- VII zaprosili swoich dziadków  i przygotowali dla nich wiele atrakcji. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez panią dyrektor Irenę Jaskółkę oraz przez przewodniczącą SU Zuzannę Płóciennik. Głównym punktem programu było przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów  pt. ,,Królowa Śniegu” według scenariusza Adama Szafrańca w reżyserii Renaty Praczyk i Natalii Kowal.

 

 

 

 

 

Wszyscy mali aktorzy profesjonalnie opanowali kunszt sztuki aktorskiej wspaniale wywiązali się z powierzonych im ról, a rodzice zadbali o kostiumy  i rekwizyty. 

 

 

Całość dopełniał śpiew solistek: Z. Płóciennik, W. Grześkowiak  i J. Wojcieszyńskiej. Ta ostatnia zaśpiewała również solo piosenkę pt. „Laleczka z saskiej porcelany” za wykonanie której uczennica zdobyła I m-ce na szkolnej Gali Piosenki.

 

Kolejnym punktem programu uroczystości były pokazy taneczne uczniów. Grupa starsza i młodsza wspólnie zaprezentowała swoje umiejętności do muzyki EGO, a następnie każda z grup prezentowała się oddzielnie. Wystąpił też duet taneczny sióstr Z. Walczak i R. Walczak.

 

Na gości czekał poczęstunek- kawa, herbata i ciasto. Dzięki sponsorom były też owoce i zimne napoje, a Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich pyszne kanapki.

 

Dodatkowo wnukowie razem ze swoimi dziadkami mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

 

Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwał  M. Lis, który prowadził  zabawy  i pląsy dla babć i dziadków oraz przygotował śpiewniki.  Biesiadnym śpiewom  i tańcom nie było końca, a zaproszeni goście zapewniali, że z pewnością wrócą do nas w przyszłym roku.

Tutaj można zobaczyć fotorelację z imprezy:
https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Starej-Obrze-618788628316305/photos/?tab=album&album_id=770406023154564

             

Data publikacji

1.02.2018r.

Tekst i foto: SP Stara Obra