Babciu, dziadku dziękuję !

Udostępnij

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, które odbyło się 24 stycznia zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli klas I- III.  Dzieci w szczególny sposób podziękowały swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Babcie i dziadkowie licznie przybyli na uroczystość, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

 

 

 

 

 

Na wstępie dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.

 

Dzieci recytowały wiersze i śpiewały okolicznościowe piosenki związane tematycznie ze świętem. Odśpiewały „Sto lat” i obdarowały gości własnoręcznie przygotowanymi kwiatkami. To babcia i dziadek są zawsze, kiedy ich potrzebujemy. Tak więc kierujemy w ich stronę naszą wdzięczność, uśmiech życząc zdrowia, siły i wytrwałości oraz gorące podziękowania za to, że są z nami. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

W drugiej części spotkania zaproszono gości do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych.

 

 

Dla wszystkich były przygotowane śpiewniki. Wspólne śpiewanie uświetnił swoim występem  Zbigniew Cyunczyk z zespołem: Eugenią Chojnacką, Zygmuntem Ziętkiewiczem i Pawłem Suszko. Babcie i dziadkowie śpiewali piosenki wspólnie z wnukami oraz bawili się przy muzyce.

 

Na zakończenie uroczystości Grzegorz Pierzchała fotografował babcię i dziadka  z wnuczką lub wnukiem.

 

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

             

Data publikacji 1.02.2018 r.

Tekst: Danuta Wawrzyniak, SP NR 3

Fotogaleria: Grzegorz Pierzchała