“Małe dzieci-duży teatr” w Szkole Podstawowej w Starej Obrze

Udostępnij

Od dwóch lat, w Szkole Podstawowej w Starej Obrze  działa uczniowska grupa teatralna pod nazwą „Małe dzieci- duży teatr”.  Działania artystyczne grupy doprowadziły do wystawienia następujących spektakli: „Calineczka”, „Tak, on jest królem” i „Zagubiony czas”.  Przedstawienia cieszyły się zawsze  dużym uznaniem widzów oraz  dostarczały wiele emocji i wzruszeń. Opiekunkami  projektu są Renata Praczyk i Natalia Kowal.

 

 

 

 

 

 

Ten projekt artystyczny nie byłby możliwy bez współpracy z rodzicami uczniów, którzy wspierają działania teatru i chętnie służą pomocą.  Bardzo cieszy nas to zaangażowanie, tym bardziej, że RELACJE stanowią nasz główny cel w programie Szkoła z Klasą 2.0, w którym szkoła bierze udział już po raz piąty.

 

 

Najnowszą sztuką wystawianą przez uczniów jest  „Królowa Śniegu” oparta na motywach baśni H.Ch. Andersena. To piękna opowieść o zwycięstwie dobra nad złem. Premiera sztuki odbyła się  26 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na prośbę rodziców uczniowie ponownie wystawili ją  9 lutego, a publiczność stanowiła społeczność lokalna. Wśród obecnych gości znaleźli się: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Obrze Irena Jaskółka, Radna Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Elżbieta Kieliba, Sołtys Starej Obry Sławomir Patryniak, Sołtys Szymanowa Waldemar Walczak z żoną, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły,  rodzice naszych wychowanków, a także przyjaciele szkoły. Po przedstawieniu odbył się krótki koncert talentów tanecznych oraz wokalnych naszych wychowanków.

 

 

 „Male dzieci- duży teatr”  to kulturalny projekt rozwijający pasje i talenty uczniów. Sztuka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Może dopomóc dzieciom  w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku. Zajęcia teatralne poszerzają i kształtują wiedzę ucznia. Teatr jest szkołą życia, uczy przez przeżywanie. Młodzi aktorzy wytrwale pracują nad sobą przełamując nieśmiałość i walcząc z tremą podczas publicznych wystąpień. Udział w zajęciach teatralnych pozwala wychowankom poznawać swoje wnętrze,  pomaga wyrabiać umiejętność wywoływania emocji i radzenia sobie z nimi oraz rozwija wiarę w siebie.

 

     

 

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ
https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Starej-Obrze-618788628316305/photos/?tab=album&album_id=776736702521496

 

Data publikacji

20.02.2018

Tekst i foto: SP STARA OBRA