Drzwi otwarte w Trójce

Udostępnij

W mroźne wtorkowe popołudnie,  27 lutego do Szkoły Podstawowej Nr 3 przybyli zaproszeni rodzice z dziećmi, by bliżej poznać szkołę, w której przedszkolaki od września rozpoczną naukę. Dzieci wzięły udział w  licznych zajęciach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli, harcerzy i starszych kolegów. Rodzice wysłuchali prelekcji na temat dojrzałości szkolnej, którą wygłosiła Joanna Rogowska-Sroka, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie, a także spotkali się z dyrektorem szkoły i zwiedzili placówkę.

 

 

 

 

 

Gości serdecznie powitała dyrektor Arleta Szkudlarek  i zaprosiła na wesołą część artystyczną „Zamieszanie w krainie bajek” w wykonaniu uczniów klas trzecich.

 

Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli, harcerzy i starszych uczniów. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się maty do kodowania i  Ozoboty – pomoce dydaktyczne wykorzystywane w edukacji wczesnoszkolnej.  Członkowie kółka matematycznego z klasy V wraz z najmłodszymi kolegami z pasją budowali Piramidę Sierpińskiego.

 

 

Niewątpliwą atrakcją okazały się zabawy zaproponowane przez animatorkę Katarzynę Gorzelanną. Harcom z barwną panią Klaun nikt nie mógł się oprzeć.

 


Słodkie przekąski były miłym przerywnikiem w tym intensywnym programie spotkania.

Przyjemne z pożytecznym łączyli także rodzice zaproszeni do kawiarenki, gdzie pani Joanna Rogowska-Sroka, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie, przybliżyła temat dojrzałości szkolnej, udzielając fachowych porad. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez wychowawczynie klas trzecich o historii szkoły, jej bogatych tradycjach i  życiu codziennym – zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, stwarzających dziecku możliwości pełnego rozwoju.

 


Wszelkie wątpliwości rodziców rozwiała pani dyrektor, odpowiadając wyczerpująco na pytania. Goście chętnie skorzystali z zaproszenia do obejrzenia sal lekcyjnych i pozostałych pomieszczeń placówki.  Spacer po „Trójce” był dla wielu rodziców-absolwentów tej szkoły- okazją do sentymentalnego powrotu, a wszystkim stworzył możliwość przekonania się, że szkoła, mimo swego
„dojrzałego wieku”, z powodzeniem podąża za duchem nowoczesności i odpowiada na wyzwania XXI wieku.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje spotkaniem we wrześniu. Serdecznie zapraszamy!

       

Data publikacji

2.03.2018r.

Tekst: SP3
Foto: Kółko fotograficzne SP3