Targi Rekrutacyjne w koźmińskim Zamku

Udostępnij

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca wymyślił ciekawą formułę promocji szkoły wśród absolwentów gimnazjum. Już po raz drugi szkoła zorganizowała Targi Rekrutacyjne, na które zaprosiła uczniów z placówek gminy Koźmin Wlkp. i ościennych miejscowości. W targach, które odbyły się 2 marca uczestniczyło ponad 400 uczniów. Koźmińska szkoła im. Józefa Marcińca pokazała się z jak najlepszej strony.

 

 

 

 

 

 

Na targach można było zapoznać się z konkretnymi kierunkami nauki, porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Stoiska promocyjne przygotowane przez nauczycieli i uczniów były chętnie odwiedzane przez gimnazjalistów, którzy przybyli na targi z: Koźmina Wlkp. Rozdrażewa, Dobrzycy, Orpiszewa, Nowej Wsi i Zimnowody.

 

W nowym roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim planuje nabór do pierwszych klas technikum w zawodach: technik ekonomista, technik spedytor, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik architektury krajobrazu z elementami florystyki, technik rolnik z elementami agrotroniki.

Ponadto funkcjonujące w Zespole Szkół – Liceum Ogólnokształcące- będzie prowadzić nabór do klas o  profilach: biologiczno – chemicznym oraz raz geograficzno – historycznym z elementami bezpieczeństwa narodowego. W koźmińskim Zamku będzie można także podjąć naukę Branżowej Szkole 1 Stopnia (dawnej szkole zawodowej), która kształci w wielu zawodach.  

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska koźmińskich i krotoszyńskich przedsiębiorstw, które współpracują ze szkołą w zakresie organizacji praktyk i stażu oraz nauki zawodu. Na targach prezentował się następujące firmy:  DOMPOL, ZAKŁAD FRYZJERSKI MĘSKO-DAMSKI Dorota Więcek, PHU Naglak, ODZ  Paterek, PHU BOWIT, Bolsius Polska Sp. z o. o., JOTKEL i Politechnika Poznańska Czas Zawodowców „BIS.”

 

Organizatorzy targów rekrutacyjnych zadbali  o to, by pokazać, że koźmiński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, to szkoła w której można rozwijać szerokie zainteresowania i pasje. Przed gośćmi wystąpił szkolny zespół wokalny oraz zespół taneczny „Koźminiacy”. Ponadto  swoją działalność  promowało Koło Wolontariatu i Samorząd Szkolny. Szkoła może się poszczycić osiągnięciami sportowymi na wysokich szczeblach: wojewódzkim i ogólnopolskim.  

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy odwiedzili naszą szkołę w  dniu Targów Rekrutacyjnych. Dziękujemy nauczycielom, uczniom i firmom, zaangażowanym w organizację tej imprezy. – mówi Karolina Tomczak – Zmyślona, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – Mam nadzieję, że wielu  spośród tych gimnazjalistów, którzy dziś odwiedzili naszą szkołę, zdecyduje się kontynuować  tutaj naukę  i że spotkamy się ponownie we wrześniu. 

 

        

 

 

Fotogaleria

 

Data publikacji

6.03.2018 r.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Foto: Kasia Urbaniak, ZSP