Uczniowie Jedynki z wizytą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Udostępnij

W pierwszy dzień wiosny szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z wychowawczynią i dyrektorem wzięli udział w podsumowaniu Konkursu Poezji Patriotycznej , który odbył się w Młodzieżowym  Ośrodku Wychowawczym  w Koźminie Wlkp.

 

 

 

 

 

 

Wszyscy zgromadzeni, m.in. wicedyrektorzy: Danuta Walas i Adam Majchrzak, uroczyście zaśpiewali  hymn Polski. Następnie  17-18 – letni uczniowie ośrodka recytowali wiersze znane wszystkim Polakom, przygotowane pod kierunkiem polonistki i wychowawczyni – Donaty Witek – Dłużak.

 

 

Z zainteresowaniem wysłuchano utworów autorstwa: Adama Mickiewicza, Tadeusza Różewicza, Władysława Broniewskiego, Adama Asnyka, Juliusza Słowackiego,  Cypriana Kamila Norwida. Po wzruszającej recytacji, wzbogaconej prelekcją na temat  historii narodu polskiego, dyrektor „Jedynki” – Jacek Zawodny, zabrał głos, dziękując i zapraszając młodych recytatorów w mury szkoły.

 

Przewodnicząca klasy również podziękowała za wspaniały występ wychowankom ośrodka. Nie zabrakło  oklasków  i słodkich upominków.  Uczniowie SP nr 1 w Koźminie Wlkp. otrzymali zaproszenie na spektakl pt. ,,Romeo i Julia”, przygotowywany przez młodzież ośrodka.

 

To miłe, niesamowite spotkanie  rozpoczyna współpracę między naszymi szkołami. Rewizyta niebawem.

 

Data publikacji

26.03.2018

Tekst: Agnieszka Praczyk, SP NR 1

Foto: Patrycja Pietrowska