XIV FESTYN RODZINNY I STANISŁAWKI

Udostępnij

27 maja – w piękne niedzielne popołudnie –  koźmińska Trójka tętniła życiem. Już po raz czternasty zorganizowano festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i ich rodziców. Bogatą ofertę tegorocznego spotkania przygotowali rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.  Festyn tradycyjnie rozpoczął się o godzinie 15.00. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Arleta Szkudlarek, ksiądz proboszcz Marek Spychała oraz przewodniczący Rady Rodziców  Arkadiusz Lisek.

 

 

 

 

Dla gości przygotowano wiele atrakcji m.in. rzut do celu, koło szczęścia, malowanie twarzy a także zaplatanie kolorowych warkoczy. Organizatorzy pamiętali o najmłodszych pociechach, dla których stanęła dmuchana zjeżdżalnia oraz czekał kolorowy plac zabaw. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w dmuchanej kuli dryfującej po basenie wypełnionym wodą.

 

Podczas imprezy można było zjeść pyszne dania, które serwowane były na prowadzonych przez rodziców stoiskach gastronomicznych. Kawiarenki oferowały: dania z grilla, zapiekanki, ciasto, lody, zimne napoje oraz kawę i herbatę. Amatorów jedzenia nie brakowało, a dzięki temu nie brakowało siły na dalsze aktywne spędzanie czasu. W trakcie festynu czas umilały wspaniałe występy artystyczne uczniów.

 

 


Powodzeniem cieszyły się również pokazy umiejętności strażackich. Każdy maluch, który marzy o tym, aby w przyszłości zostać strażakiem mógł spróbować swoich sił. Natomiast dla ciekawskich świata w jednej z klas szkolnych pod czujnym okiem nauczycieli dzieci mogły wykonywać interesujące doświadczenia fizyczno – chemiczne.

 


Na sali gimnastycznej po raz kolejny można było śledzić rodzinne rozgrywki badmintona. Gościem specjalnym była grupa cyrkowa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach, która bawiła wszystkich swoimi pokazami. Nowością podczas trwania festynu był Turniej o Puchar Dyrektora, w którym swoje umiejętności siatkarskie demonstrowali rodzice oraz nauczyciele. W rozgrywce górą byli rodzice. Serdecznie gratulujemy!

 


Dla wszystkich w sprzedaży były również losy loterii fantowej. Na szczęśliwców czekały atrakcyjne nagrody. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziła nagroda główna, którą był rower. Zwycięski los wylosowała pani dyrektor, a szczęściarzem okazał się uczeń naszej szkoły. Radości nie było końca.

 

Kolejna udana impreza za nami. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Była to doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był wyjątkowy.

 

                                

 

2018-05-30

Tekst i foto: SP NR 3