Po XX akcji poboru krwi

Udostępnij

XX Jubileuszowa Akcja Poboru Krwi w Koźminie Wielkopolskim, która odbyła się w koźmińskim Klubie Seniora w niedzielę 10 czerwca przeszła już do historii. 77 dawców oddało krew. Zebrano ponad 34 litry krwi.

 

 

 

 

Rejestracja chętnych rozpoczęła się o godz. 9.30.  Na 93 zarejestrowanych dawców –  po wstępnych badaniach – do pobrania krwi zakwalifikowano 77 osób, od których pobrano 34,650 l. bezcennego płynu ratującego życie.

 

 

Do akcji włączyli się – poprzez oddanie krwi – druhowie z OSP Koźmin Wlkp., Kaniew i Wałków. Jak zawsze pomogło wielu ludzi dobrej woli. W rozpropagowanie akcji zaangażowali się  kapłani parafii św. Stanisława BM i św. Wawrzyńca w Koźminie, parafii Mokronos, Borzęciczki i Wałków, a także redakcja Gazety Krotoszyńskiej i TV Proart. W organizację akcji  były zaangażowane jak zawsze pracownice  Klubu Seniora i członkowie Zarządu Klubu HDK.

 


Serdecznie dziękuję ofiarodawcom, którzy wsparli naszą akcję, bo to dzięki ich ofiarności wszyscy dawcy w podziękowaniu za najpiękniejszy dar życia zostali nagrodzeni nagrodami i upominkami.  Ekipie z R.C.K.i K. OT  w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie dziękuję za wspaniałą, rodzinną atmosferę. – mówi Wiesław Głuszek, prezes koźmińskich krwiodawców.

 

Jubileuszowa akcja jest  okazją do podsumowania dotychczasowej działalności  Klubu Honorowych Dawców Krwi  w Koźminie Wielkopolskim. W 20 zorganizowanych akcjach wzięło udział 1705 dawców, którzy w sumie oddali 766,6 litrów krwi.

2018-06-14

Tekst i foto: Klub HDK w Koźminie Wielkopolskim