Uczniowie z Trójki w finale konkursu “Internetowa Liga Łamigłówkowa”

Udostępnij

18 czerwca odbył się finał konkursu “Internetowa Liga Łamigłówkowa”. Jego organizatorem było Centrum Popularyzacji Matematyki “SIGNUM” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Do finału zakwalifikowało się siedmiu uczniów, w tym pięciu z naszej szkoły. Byli to: Maciej Gawroński, Zofia Stempniak, Paulina Stempniak, Justyna Wojtkowiak i Robert Wojtkowiak, którzy pod opieką nauczycieli Alicji Gawrońskiej i Elżbiety Wojtkowiak udali się do Białegostoku.

 

 

 

 

Dr inż. Rajmund Stasiewicz z Politechniki Białostockiej w niedzielne popołudnie zapoznał finalistów z grami: “Ubongo” i “Prawa dżungli”. Uczniowie wzięli udział w Turnieju Gier. Cieszymy się, że I miejsce zdobył Robert Wojtkowiak uczeń klasy piątej z naszej szkoły.

Mieliśmy okazję spróbować podlaskich specjałów, a pozostali uczestnicy naszych wielkopolskich. Ponadto uczestniczyliśmy  w koncercie „Prosimy nie wyrywać foteli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Była to niezwykła historia muzyki rozrywkowej. Wieczorem udaliśmy się na spacer, aby podziwiać uroki Białegostoku. W poniedziałek odbył się finał konkursu, w którym II miejsce zdobył Robert Wojtkowiak, a Zosia Stempniak – III miejsce. Roberta pokonała uczennica liceum. Jest to kolejny matematyczny sukces tego ucznia, który w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymał wynik bardzo dobry w kategorii Beniamin (klasy piąte i szóste). Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zwiedzili interaktywną wystawę matematyczną “Wszystko jest … liczbą”, która odbywa się w ramach Podlaskich Dni Matematyki. Jest ona zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki i Politechnikę Białostocką przy wsparciu Miasta Białystok i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się nowoczesną biblioteką Politechniki Białostockiej. Cieszymy się, że mimo tak dalekiej podróży wszyscy wrócili zadowoleni z możliwości zgłębiania tajników matematyki, kolejnymi sukcesami uczniów na koncie. Wyjazd okazał się niesamowitą przygodą dla uczniów i nauczycieli. Było to możliwe dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski  Macieja Bratborskiego, Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz rodziców uczniów biorących udział w finale,  którzy dofinansowali nasz wyjazd, za co serdecznie dziękujemy.

2018-06-28

Tekst i foto: Alicja Gawrońska i Elżbieta Wojtowiak