Już po 42.Biegu Maćka

Udostępnij

W sobotę, 6 października ulicami Koźmina Wielkopolskiego wystartował 42.Bieg Maćka. Blisko 800 młodych biegaczy stawiło się na starcie biegów dzieci i młodzieży. Niespełna 200 osób wystartowało w biegu głównym na dystansach 5 i 10 km. W tym roku, ze względu na remont ulicy Cieszyńskiego, organizator zmienił trasę biegu głównego i wiodła ona przez Klatkę do Orli. Zmianę trasy pozytywnie ocenili uczestnicy biegu.

 

 

 

 

 

Tegoroczny Bieg Maćka przechodzi do historii, jako udana impreza sportowa. Dopisała pogoda, nie zawiedli biegacze, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim. 

 

Bieg Maćka to ogromne wyzwanie dla organizatora. Trudno byłoby sobie poradzić z przygotowaniem tak dużego przedsięwzięcia, gdyby nie  pomoc licznych instytucji, organizacji i osób. W sumie w przygotowanie imprezy było zaangażowanych 130 osób – od wolontariuszy, po strażaków, harcerzy, nauczycieli, koła gospodyń wiejskich itp.

 

Wraz z burmistrzem Maciejem Bratborskim  serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia 42.Biegu Maćka. – mówi dyrektor Sławomir Gruchała, który z zadowoleniem przyznaje, że po raz pierwszy, ta duża impreza biegowa, zebrała tylko pozytywne komentarze, bez krytycznych uwag.

Foto: Zbigniew Bojanek, Grzegorz Pierzchała

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=80|limitstart=0|limitcount=20}

 

2018-10-09