Drzwi otwarte w Trójce

Udostępnij

Przyszłoroczni pierwszoklasiści i dzieci młodsze odwiedziły w piątek 22 lutego Szkołę Podstawową nr 3  im. Kornela Makuszyńskiego. Szkoła zaprezentowała się z jak najlepszej strony: wysoka jakość nauczania, przyjazna atmosfera, ciekawe zajęcia pozalekcyjne, dbałość o bezpieczeństwo dzieci, projekty edukacyjne, opieka wychowawcza podczas pobytu w świetlicy, wsparcie pedagogiczno-psychologiczne ze strony specjalistów  i terapeutów to tylko niektóre atuty Trójki, które omówiła dyrektor Arleta Szkudlarek.

 

 

 

Od nowego roku szkolnego wszystkie oddziały będą już uczyć się w budynku szkoły przy ul. Kopernika 1. Dzieci młodsze z oddziału „O” oraz I-III  będą miały swoje klasy na najniższym poziomie szkoły.

 

Podczas „Drzwi otwartych” rodzice spotkali się z dyrekcją placówki, nauczycielami, pedagogiem i psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie, a dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach.

 

 

Były to gry i zabawy matematyczne, kodowanie na macie, tańce integracyjne z harcerzami i animatorami, zabawy uczące programowania z robotami Ozobotami oraz warsztaty chemiczne. Zajęcia te pokazały, jak nauczyciele wdrażają w szkole nowoczesną edukację. Starsi uczniowie – trzecioklasiści przygotowali dla swoich przyszłych kolegów program artystyczny pt.: „Zamieszanie w świecie bajek”. Występ dzieci bardzo podobał się publiczności. 

 

Spotkanie zakończyło się zabawą integracyjną. Dzieci, rodzice i nauczyciele wspólnie bawili się przy ponadczasowych przebojach muzycznych. „Trójka to szkoła do której chce się wracać” – wielu rodziców, którzy przyprowadzili swoje pociechy do Trójki to absolwenci tej szkoły. Szkoła potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością i jednocześnie zapewnia właściwy rozwój indywidualny dziecku. „Drzwi otwarte” były okazją, by porozmawiać z nauczycielami i oswoić dzieci z nową rzeczywistością szkolną, by z radością powitały we wrześniu szkołę.

  

 

2019-02-28

Tekst i foto: SP NR 3