Pełnia kampanii Twój e- PIT

Udostępnij

Aktualnie w całej Polsce trwa akcja składania zeznań rocznych za 2018 rok. W trosce  o zadowolenie  klienta oraz o jakość świadczonych usług Ministerstwo Finansów przygotowało nową usługę Twój e-PIT. W ramach tego rozwiązania zeznania PIT-37 oraz PIT-38 zostały przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową i udostępnione pod adresem podatki.gov.pl.

 

 

 

 

 

W takich zeznaniach znajdą się informacje od pracodawców oraz dane  z ubiegłorocznych zeznań, które można zweryfikować, zaktualizować, poprawić, uzupełnić  i ostatecznie zaakceptować bądź odrzucić całe zeznanie. Jeżeli nie zostanie podjęte żadne działanie, a podatnik nie złoży zeznania w innej formie (papierowo bądź elektronicznie) z dniem 30 kwietnia – Twój e-PIT zostanie zaakceptowany i przyjęty przez urząd skarbowy.

Każdemu, kto skorzysta z tej formy rozliczenia skarbówka skróci termin oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku do 45 dni.

Do końca lutego z tej wygodnej i bezpiecznej formy rozliczenia skorzystało już prawie 3 tysiące podatników naszego urzędu.

Zachęcamy do korzystania i złożenia rozliczenia rocznego za pomocą usługi Twój e-PIT.

W celu przybliżenia funkcjonalności usługi proponujemy  zapoznanie się z przygotowaną przez Ministerstwo Finansów informacją dostępną pod adresem         https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

 

2019-03-01

Tekst: Katarzyna Zatorska

Urząd Skarbowy 

w Krotoszynie