Złoto Ali Kowańdy w Pucharze Polski

Udostępnij

W drugim w tym roku Pucharze Polski ponownie wspaniale spisała się reprezentantka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, mieszkanka gminy Koźmin Wielkopolski, Alicja Kowańdy. W kategorii junior zdobyła ona złoty medal, będąc bezkonkurencyjna w kategorii wagowej do 63 kg.

 

 

 

 

 

 

W tegorocznej edycji Mistrzostw Gór Świętokrzyskich, rozgrywanych w randze Pucharu Polski P1, w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowało ponad 700 zawodniczek i zawodników, w tym 20-osobowa ekipa Białych Tygrysów, a rywalizacja była toczona w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. W tym gronie znalazły się również dwie mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski Alicja Kowańdy i Natalia Wosiek.

 

Zawodniczki Białych Tygrysów wystartowały w jednej kategorii wagowej do 63 kg. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Alicja Kowańdy, która wygrała wszystkie walki, a tym samym została złotą medalistką kolejnego Pucharu Polski. Tym razem już po przegranej w pierwszej walce z dalszej rywalizacji odpadła Natalia Wosiek.

 

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: – Kolejny Puchar Polski w tym roku i ponownie wracamy z workiem medali, w tym z aż czterema z najcenniejszego kruszcu.  Oczywiście w związku z tym trudno nie być zadowolonych z tego startu, ale co mnie jeszcze bardziej cieszy większość zawodników, w szczególności grupa kadetów, z każdą imprezą prezentuje się z coraz lepszej strony. Jeżeli chodzi o występ w Ostrowcu Świętokrzyskim to dla grupy juniora był to ważny start kontrolny, gdyż zaliczany do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, natomiast nie decydował on o awansie do imprezy mistrzowskiej. Ważne jednak, że szczególnie Ala zdobyła kilka kolejnych punktów do rankingu i umocniła się na pozycji liderki w swojej kategorii wagowej. Po tym starcie osiem zawodniczek, w tym również Ala pojedzie na niezwykle silnie osadzony Puchar Świata do Belgii.

2019-03-25

Tekst i foto:

Fryderyk Wróbel , Prezes MUKS Białe Tygrysy