Dni Koźmina Wielkopolskiego – sobota

Udostępnij


Dni Koźmina Wielkopolskiego 2019 przeszły do historii. Od piątku 7 czerwca do późnych godzin nocnych 9 czerwca Podzamcze żyło muzyką, tańcem, teatrem i szeroko pojętą rozrywką. Program święta miasta był różnorodny, a pogoda dopisała. Gwiazdy – Margaret i zespół disco-polo POWER PLAY przyciągnęły tłumy fanów z gminy Koźmin Wielkopolski i okolicy.

Przez trzy dnia na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły i grupy artystyczne, działające przy ośrodku kultury. W piątek na rockowo zagrała kapela młodzieżowa GRANA ŚMIETANA”. W sobotę sceną zawładnęli młodzi tancerze. Widowni zaprezentowały się także grupy wokalne DO, RE, MI i SEVEN; oraz biesiadne : KAPELA ZNAD ORLI, Duet TY I JA i Zygmunt Solo.
Jak co roku, koźmińskiej publiczności, podobał się koncert holenderskiej orkiestry dętej z partnerskiego Made. Swoją publikę zgromadzili także tenorzy z Orkiestrą MODERATO.
Niedzielne świętowanie miało charakter familijny. Rozpoczęło się od XI Festiwalu Piosenki Przedszkolaka. Następnie dla dzieci wystąpił Teatr ŁATA ze spektaklem „Morskie opowieści.” Zagrały orkiestry – koźmińska i holenderska. Na scenie zaprezentował się koźmiński chór w repertuarze pieśni Stanisława Moniuszki.

Finał Dni Koźmina Wielkopolskiego – koncert MARGARET – zgromadził tysiące ludzi. Fajerwerki, które przed północą rozświetliły niebo nad Koźminem Wielkopolskim, zakończyły świąteczny czas.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG