Dożynki wiejskie w sołectwie Walerianów

Udostępnij

Sierpień to czas dożynek w sołectwach naszej gminy. 11 sierpnia odbyły się dożynki wiejskie w sołectwie Walerianów. Były one okazją do spotkania i wspólnego biesiadowania mieszkańców dwóch wsi: Walerianowa i Pogorzałek Małych.

Biesiada dożynkowa odbyła się przy świetlicy wiejskiej w Walerianowie. Zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się również burmistrz Maciej Bratborski i Przewodniczący Rady Miejskiej Justyn Zaradniak, powitała radna i sołtyska Irena Konarczak – Bojanek.


Po krótkich przemówieniach, najmłodsi mieszkańcy wsi, zaprezentowali program dożynkowy, z tradycyjnym tańcem ludowym i przyśpiewkami. Następnie pani sołtys podzieliła się z mieszkańcami chlebem dożynkowym.

Organizatorzy imprezy – Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich – przygotowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz zadbali o smaczne jadło.

Strażacy z koźmińskiej jednostki OSP wykonali pokaz pierwszej pomocy po wypadku. Dorośli bawili się przy muzyce zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego, a dzieci pląsały z klaunem i Myszką Miki. Biesiada trwała do późnych godzin wieczornych.

Tekst: AF, UMiG Foto: Zbigniew Bojanek