Przekazanie umowy na zakup samochodu dla strażaków z Koźmina Wlkp.

Udostępnij

2 września przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim odbyło się oficjalne przekazanie umowy dotacyjnej do zakupu samochodu ratowniczo- gaśniczego dla koźmińskiej OSP. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe i przedstawiciele jednostki OSP.
Na uroczystość przybyli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z regionu: Łukasz Mikołajczyk, Jan Dziedziczak, Jan Mosiński oraz Tomasz Ławniczak, a także Marlena Maląg – prezes zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Spotkanie rozpoczął burmistrz Maciej Bratborski, który powitał przybyłych gości. Podziękował druhom za ofiarną służbę oraz zapewnił, że samorząd gminny będzie starał się asygnować jak najwięcej środków budżetowych na ochronę przeciwpożarową.Osobne podziękowania burmistrz skierował w stronę posła Jana Dziedziczaka, który udzielił największego wsparcia w momencie wystąpienia przez OSP o dofinansowanie. Przy okazji wizyty parlamentarzystów burmistrz podkreślił potrzebę budowy obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego.


Umowę prezesowi OSP w imieniu Komendanta Głównego PSP wręczył Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie starszy brygadier mgr inż. Jacek Strużyński. Opiewa ona na kwotę 180 tys.zł, a środki pochodzą z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.


Oprócz wsparcia z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego koźmińscy strażacy uzyskali również dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 380 tys.zł oraz Gminy Koźmin Wielkopolski w wysokości 200 tys.zł.

Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie Wielkopolskim działa nieprzerwanie od 1812 roku. Średnia roczna liczba wyjazdów zastępów OSP Koźmin Wlkp. do zdarzeń wynosi ok. 100 i jest najwyższą pośród wszystkich OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego powiatu krotoszyńskiego. Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do naszej jednostki pod koniec bieżącego roku.

tekst: dh Adam Niedziela [UMiG KOŹMIN WLKP.]

Foto : Szymon Sikora, Agnieszka Flejsierowicz UMiG