Zlot fanów Fiata 126p

Udostępnij

Już od 9 lat, na początku września, spotykają się w Koźminie Wlkp. właściciele i sympatycy Fiata 126p. Tegoroczny zlot zgromadził 197 oficjalnie zarejestrowanych Fiatów oraz sporą grupę widzów.

Impreza jest organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Koźminie Wlkp. , Miasto i Gminę Koźmin Wlkp. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp. oraz Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.

Oficjalnego otwarcia IX Zlotu Fiata 126p dokonał Maciej Bratborski Burmistrz Miasta i Gminy.

Uczestnicy mogli odwiedzić obiekty działającej w branży motoryzacyjnej firmy “Bowit” , koźmińskiego Bractwa Kurkowego oraz należący do właściciela firmy “Jotkel” pałac w Lipowcu. Na podzamczu odbył się poczęstunek po którym część uczestników odwiedziła koźmińskie muzeum. Po paradzie głównymi ulicami miasta, wrócili oni na tereny liceum , gdzie odbyły się konkursy sprawnościowe dla dorosłych i konkurs plastyczny dla dzieci .

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Komisja konkursowa wybrała laureatów w następujących kategoriach : Najładniejszy, Najlepiej Zachowany, Najstarszy, Najbardziej Usportowiony Samochód Zlotu . Swoje nagrody przyznała także publiczność oraz sponsorzy . Wszyscy nagrodzeni otrzymali okolicznościowe statuetki , naklejki oraz nagrody rzeczowe.

Zlot zakończył niezwykle energetyczny koncert zespołu ” Farben Lehre”.

Tekst: Mirosław Gołąbek, foto: Michał Garsztka