Park w nowej odsłonie

Udostępnij

Dobiegają końca zaplanowane na ten rok prace rewitalizacyjne w Parku im.Powstańców Wielkopolskich. Trwa montaż nowych ławek, a staw – po remoncie – jest napełniany wodą. Do końca września zostaną zamontowane kosze i będzie to ostatni etap tegorocznych działań modernizacyjnych w parku.

Niezmiernie cieszę się, że udało się osiągnąć zamierzone cele. Zaplanowaliśmy na ten rok rewitalizację parku. Chodziło o to, żeby koźmiński park nabrał nowego kolorytu, żeby usunąć z niego elementy, które tę przestrzeń szpecą i zwyczajnie do niej nie pasują. – mówi wiceburmistrz Jarosław Ratajczak, który nadzorował prace w parku.

W ramach rewitalizacji : odnowiono staw i domek dla ptaków, wymieniono oświetlenie parkowe. Obecnie ku końcowi zmierza montaż 45 ławek w alejkach parkowych, przy których w najbliższym czasie pojawią się nowe kosze.

-Gdy tylko woda w stawie osiągnie wymagany poziom, uruchomimy fontannę, która umożliwi napowietrzanie wody w zbiorniku – mówi Jarosław Ratajczak.

Wielu koźminian cieszą zmiany na lepsze, jakie zaszły w naszym parku. W mediach społecznościowych pojawiają się jednak obawy i troska o to, czy tę nową infrastrukturę uda się utrzymać w dobrym stanie, gdyż bardzo często elementy architektury parkowej są niszczone przez wandali.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz