XXXII Akcja Poboru Krwi

Udostępnij

XXII Akcja Poboru Krwi, która odbyła się w koźmińskim Klubie Seniora w niedzielę 22 września już za nami. Na 87 zarejestrowanych dawców 63 oddało krew. W sumie oddano 28230 ml bezcennego leku.

Rejestracja chętnych rozpoczęła się o godz. 9.30 i trwała do 13.30. Do akcji włączyli się – poprzez oddanie krwi – druhowie z OSP Koźmin Wlkp., Czarny Sad, Kaniew i Wałków. Jak zawsze pomogło wielu ludzi dobrej woli. W rozpropagowanie akcji zaangażowali się kapłani parafii św. Stanisława BM i św. Wawrzyńca w Koźminie, parafii Mokronos, Borzęciczki, Wałków i Rozdrażew. W organizację akcji była zaangażowana jak zawsze obsługa Klubu Seniora i członkowie Zarządu Klubu HDK PCK oraz druhowie z OSP Koźmin Wlkp.

Podczas akcji promowana była przez funkcjonariuszy posterunku SOK w Jarocinie kampania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. „Bezpieczny przejazd”. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 włączyły się w promowanie akcji “honorowego krwiodawstwa” oraz „bezpiecznego przejazdu”. Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu i OT w Krotoszynie stworzyła wspaniałą atmosferę.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej wspaniałej akcji ratującej zdrowie i życie drugiego człowieka. Dzięki hojności ofiarodawców wszyscy dawcy, którzy oddali krew w dowód wdzięczności zostali obdarowani upominkami. – mówi Wiesław Głuszek, organizator zbiórki krwi.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/wieslaw.gluszek/media_set?set=a.3189644871108749&type=3

Tekst i foto: Klub HDK w Koźminie Wielkopolskim