Już jutro 43. Bieg Maćka

Udostępnij

Trwają przygotowania do 43.Biegu Maćka, który odbędzie się już jutro, 5 października. Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim informuje, że w dniu 43. Biegu Maćka do dyspozycji uczestników imprezy będą następujące miejsca parkingowe:na Starym Rynku, buforowy przy ulicy Krotoszyńskiej,przy Basenie Kąpielowym przy ulicy Pleszewskiej, przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Glinki, przy Gminnym Zespole Instytucji Kultury.

Organizator zapewnia, że przebiegu imprezy nie zakłóci trwający właśnie remont ulicy Floriańskiej.

Rozmawiałem z Krzysztofem Jelinowskim, dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie i zyskałem zapewnienie, że remontowana droga zostanie pozostawiona w takim stanie, aby nie zagrażała bezpieczeństwu uczestników 43. Bieg Maćka – oświadczył dyrektor Sławomir Gruchała.

Przypominamy, że w związku z imprezą wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu ulicznym.

BIEGI SZKOLNE

Od godziny 9:00 do 11:30 będzie zamknięty ruch w obrębie ulic::
– Floriańska
– Wyszyńskich
– Modlibowskiego

Od godz. 11:30 do 12:30 będzie zamknięty ruch w obrębie ulic:
– Floriańska
– Wierzbowa
– Benedykta z Koźmina.
W czasie trwania biegów szkolnych całkowicie będzie zamknięty ruch od skrzyżowania ulic: Klasztornej z Targową na całej długości ulicy Targowej do skrzyżowania z ulicą Floriańską, oraz odcinek ul. Glinki od skrzyżowania z ulicą Szkolną do skrzyżowania z ulicą Targową.

BIEG GŁÓWNY

O godz. 12:30 nastąpi chwilowe wstrzymanie ruchu na trasie biegu głównego, oraz w obrębie ulic, którymi prowadzić będzie bieg:
– Floriańska
– Klasztorna
– Staszica
– Stary Rynek
– Krotoszyńska
– Pleszewska
W czasie trwania biegu głównego (od godz. 12:30) całkowicie zamknięty będzie ruch od skrzyżowania ulic: Pleszewska z Floriańską na całej długości ul. Pleszewskiej, przez Klatkę do Orli (skrzyżowanie przy stodole).

NAD BEZPIECZEŃSTWEM UCZESTNIKÓW BIEGU
CZUWAĆ BĘDĄ POLICJANCI I STRAŻACY

Tekst: GOS Koźmin Wlkp.