Jubileusz 40-lecia Przedszkola Parkowe Skrzaty

Udostępnij

11 października koźmińskie przedszkole świętowało jubileusz 40-lecia istnienia i 10 – lecia nadania imienia Parkowe Skrzaty. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszono władze miasta i gminy, przedstawiciela Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, kierowników placówek oświatowych i jednostek gminnych, emerytowanych pracowników przedszkola i rodziców.

Po powitaniu zaproszonych gości dyrektor Karolina Pietrzak krótko przedstawiła historię placówki, jej rozwój na przestrzeni 40 lat oraz główne kierunki działania. Okolicznościową prezentację multimedialną, poświęconą historii przygotowały pracownice przedszkola.

Niewielu z nas pamięta, że pierwsza wzmianka o powstaniu przedszkola w naszym mieście pojawiła się w kronikach z 1962 r. Ówczesne przedszkole działało w budynku parafialnym przy Placu NMP. 17 sierpnia 1979 r. oddano do użytku nowe publiczne przedszkole przy ul. Zamkowej 2a, które zostało wybudowane w czynie społecznym przez rzemieślników, mieszkańców i zakłady pracy. Uczęszczało do niego 180 dzieci. Obecnie do koźmińskiego przedszkola uczęszcza ponad 300 przedszkolaków.

Część artystyczną uroczystości jubileuszowej przygotowały sześciolatki pod opieką pań wychowawczyń. Dzieci zaprosiły gości do obejrzenia humorystycznego programu z cyklu „Przedszkolne newsy”. Oj co to były za newsy! Dzieci zaprezentowały codzienne życie przedszkola w piosenkach, skeczach i żartobliwych wierszykach.

Jubileusz i zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wyrażenia życzeń, podziękowań i gratulacji. Dyrektor Karolina Pietrzak dziękowała kadrze kierowniczej i pracownikom – emerytom, którzy tworzyli historię tego przedszkola, a także swoim współpracownikom i rodzicom.

Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju złożyli pani dyrektor i kadrze przedszkola m.in. burmistrz Maciej Bratborski, wizytator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty Irena Dobra, dyrektorzy szkół i jednostek oraz Przewodniczący Rady Rodziców.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG