Nowe pomieszczenia dla ratowników medycznych

Udostępnij

9 października burmistrz Maciej Bratborski wziął udział w uroczystości otwarcia nowych pomieszczeń dla ratowników medycznych w Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wielkopolskim.

Dotychczas ratownicy posiadali pokój w budynku Szpitala Powiatowego w Koźminie, w sąsiedztwie poradni specjalistycznych. W nowej lokalizacji znajduje się pokój oczekiwania na wyjazd, aneks kuchenny, zaplecze sanitarne oraz szatnia.


Jak mówił w trakcie spotkania Krzysztof Kurowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie, dzięki remontowi i wyposażeniu nowej siedziby ratowników, zwiększył się ich komfort pracy. Dyrektor podziękował wszystkim darczyńcom, którzy pomogli szpitalowi – finansowo bądź rzeczowo – w przeprowadzeniu remontu. Podkreślił, że modernizacja była możliwa dzięki współpracy z gminą Koźmin Wlkp.


Nowe pomieszczenia pobłogosławił i poświęcił ks. kanonik Zygmunt Lewandowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp.


Dyrektorzy szpitala oraz zaproszeni goście przecięli symboliczną wstęgę. Dyrektor Krzysztof Kurowski, obecnym na spotkaniu darczyńcom wręczył oficjalne podziękowania. Przeprowadzono także krótki pokaz czynności ratunkowych na fantomie.


Dyrekcja szpitala w imieniu ratowników medycznych oraz naszych pacjentów serdecznie dziękuje za współpracę przy realizacji zakończonej inwestycji Gminie Koźmin Wlkp. oraz wszystkim, którzy wsparli remont i doposażenie pomieszczenia dla ratowników medycznych na Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wlkp.

Byli to:

Bank Spółdzielczy w Jarocinie
Brukarstwo Kasprzak Sp. z o.o. z Koźmina Wlkp.
Centrum Motoryzacyjne BOWIT z Koźmina Wlkp.
Kamieniarstwo Wojciech Bąk z Koźmina Wlkp.
Mech-Rol-Plast sp. z o.o. z Koźmina Wlkp.
Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Stanisław Paterek z Koźmina
Stolmat P.H.U. Anna Pabich. Hurtownia materiałów budowlanych i stolarki z Koźmina Wlkp.
Tomasz Komorowski Zakład Ogólnobudowlany z Krotoszyna
Usługi Elektroinstalacyjne “EM-MIR” Mirosław Gawroński z Krotoszyna

Szpital pozyskał darczyńców, wspierających remont pomieszczeń, dzięki inicjatywie ratowników medycznych, pracujących w Koźminie Wlkp.

Tekst i foto: Sławomir Pałasz, rzecznik SP ZOZ w Krotoszynie