Julia zdobyła srebrny medal w Katarze

Udostępnij

Julia Damasiewicz zdobyła historyczny, pierwszy dla Polski medal podczas odbywających się w Doha I Światowych Igrzysk Sportów Plażowych Katar 2019. To kolejny ogromny sukces Julki, która jest prawdziwym objawieniem w świecie kitesurfingu. 15-letnia koźminianka zajmuje aktualnie czwarte miejsce w światowym rankingu Formula Kite.

Igrzyska odbyły się w dniach od 12 do 16 października. Polskę reprezentowało na nich 22 zawodników.

Julia Damasiewicz w Katarze pływała znakomicie. Do finału awansowała bez konieczności startu w wyścigach półfinałowych. W finale rywalizowała z wielokrotną mistrzynią świata Danielą Moroz z USA oraz dwiema zawodniczkami wyłonionymi z półfinałów – Rosjanką Eleną Kalininą i reprezentantką Australii, Breianą Whitehead. Wszystkie dużo starsze, dużo bardziej doświadczone od Polki.

Kilka dni wcześniej, 6 października Julia stanęła na drugim stopniu podium, tuż za Danielą Moroz, w finałowym przystanku Pucharu Świata – Sardinia Kiteboarding Grand Slam. II miejsce zajęła również w kategorii U16 overall (bez podziału na kobiety i mężczyzn).

Bardzo zmęczona ale szczęśliwa wróciła do Polski, ale tylko na dwa dni. Już w czwartek 10 października wyruszyła do Kataru, gdzie musiała zmierzyć się z największym wyzwaniem w tym roku – WORLD BEACH GAMES – Igrzyskami Sportów Plażowych, na które są zapraszani tylko zawodnicy plasujący się w pierwszej dwudziestce rankingu światowego IKA.– mówi Monika Damasiewicz, mama Julii.

Z Kataru koźminianka wróciła ze srebrnym medalem. Gratulujemy !

Karierę sportową Julii Damasiewicz wspiera Miasto i Gmina Koźmin Wielkopolski.

Tekst i foto: Stowarzyszenie Wspieramy Młode Talenty Sportowe