Promocja książki Wojciecha Łukomskiego

Udostępnij

15 października koźminianin Wojciech Łukomski promował swoją książkę pt. „Zbiór myśli – drukiem”, podczas spotkania autorskiego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.
Miłość to dawanie samego siebie, to pełna wyczucia troska to praca, radość i zabawa…” – ten fragment wiersza pochodzi z tomiku poezji „Zbiór myśli – drukiem” Wojciecha Łukomskiego.


Wojciech Łukomski, z wykształcenia doktor nauk zootechnicznych i biologicznych, wiele lat był nauczycielem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. I choć urodził się na Kujawach dużą część życia spędził w mieście kwiatów i zieleni. Jest miłośnikiem koni, a jego pasją jest malarstwo i witraże oraz liryka.

Na wieczorze autorskim w koźmińskiej książnicy opowiadał o swoich pomysłach i emocjach przeniesionych na szkło i płótno a także twórczości poetyckiej. Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć galerię prac artysty i wysłuchać kilku wierszy w jego interpretacji oraz uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Każdy z uczestników dostał w prezencie zbiór wierszy autora z autografem.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów i witraży w godzinach otwarcia biblioteki.

Tekst i foto: Katarzyna Ziętkiewicz, UMiG