„Mała książka – wielki człowiek” w koźmińskiej bibliotece

Udostępnij

Już drugi miesiąc trwa w koźmińskiej książnicy projekt realizowany we współpracy z Instytutem Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Przez ten czas ponad stu przedszkolaków odebrało Wyprawki Czytelnicze na dobry czytelniczy start.

Ta Ogólnopolska Kampania Czytelnicza ma zachęcić rodziców do odwiedzenia biblioteki i zapisania do niej dziecka oraz wspólnego czytania.
Jesteśmy mile zaskoczeni, że tylu przedszkolaków z roczników 2013-2016 już do nas zawitałoi otrzymało w prezencie wyprawkę.

W jej skład wchodzi wyjątkowa książka „Pierwsze czytanki dla…” dostosowana pod względem treści do potrzeb dzieci. W starannie dobranym zestawie utworów polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne jak i współczesne. Do kolejnych odwiedzin zachęcić ma najmłodszych Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Cieszymy się, że dzięki tej akcji dziecko ma możliwość poznania ważnego miejsca jakim jest biblioteka i zaprzyjaźnienia się z nim poprzez kolejne wizyty. Jeżeli pokocha książki, czego każdemu życzymy, to zyska prezent na całe życie.
Biblioteka w Koźminie jak również file: w Starej Obrze i Mokronosie nadal czekają na najmłodszych czytelników. Zapraszamy!

Tekst i foto: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.