Seniorzy podsumowali rok

Udostępnij

23 października w Klubie Seniora odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora, podczas którego podsumowano działalności artystyczną klubu . Z życzeniami do seniorów przybyli: burmistrz Maciej Bratborski oraz kierownik MGOPS Weronika Kazubek.

Pracownice Klubu Seniora Renata Łąkowska i Małgorzata Banaszak przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia klubu. Koźmińscy seniorzy spędzają czas bardzo aktywnie. Na co dzień rozwijają swoje zainteresowania w: sekcji plastycznej, zespole wokalnym “Przyjaciele” i Teatrze Seniora. W 2019 r. seniorzy uczestniczyli w wielu spotkaniach, biesiadach, mszach św. i nabożeństwach m.in. w Krotoszynie, Jarocinie, Rozdrażewie Pogorzeli, Borzęciczkach. Zespół wokalny “Przyjaciele” występował podczas jubileuszu w 130 -lecia Chóru im. Czypickiego. Kilka dni temu seniorzy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Borzęciczkach.

Miniony rok obfitował w nagrody i sukcesy seniorów na niwie artystycznej. Największym osiągnięciem Klubu Seniora było Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Piły podczas IV Wielkopolskich Spotkań Artystycznych Seniorów SAS’2019 . Podczas tego przeglądu koźmińscy seniorzy zdobyli także najwyższe miejsca w kilku kategoriach.

Również w tym roku Zbigniew Cyunczyk i Zygmunt Ziętkiewicz otrzymali nagrody osobowości 15-lecia Przeglądu Twórczości Artystycznej “Senior z inicjatywą” w Krotoszynie. To również znaczące wyróżnienia dla koźminian i Klubu Seniora.

Burmistrz Maciej Bratborski pogratulował seniorom tych sukcesów i zapewnił, że tak, jak dotychczas, samorząd będzie dbał o to, aby koźmińscy seniorzy mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swoich pasji.

Seniorzy podziękowali Annie Parużyńskiej za wiele lat pracy w Klubie, za jej serce i uśmiech.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG