OSA w Starej Obrze

Udostępnij

W ramach programu OSA 2019 Ministerstwa Sportu i Turystyki w Starej Obrze powstało nowe centrum sportowo – rekreacyjne. Do dyspozycji mieszkańców jest w pełni bezpieczny plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do rozrywek w szachy lub warcaby i stół do gry w „piłkarzyki”. Obok placu zabaw znajduje się siłownia zewnętrzna.
Otwarta strefa aktywności w Starej Obrze została częściowo sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek o dofinansowanie przygotował Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu. Ten wniosek uzyskał pozytywną opinię i znalazł się wśród 1420, które pozyskały dofinansowanie w II edycji programu ministerialnego Otwartych Stref Aktywności. Kwota dofinansowania to 50 tys. zł.
Ideą programu Otwartych Stref Aktywności jest budowa miejsc ogólnodostępnych, plenerowych. Miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.
Budowa centrum sportowo – rekreacyjnego w Starej Obrze kosztowała w sumie około 112 tys. zł. Reszta środków pochodziła z budżetu miasta i gminy Koźmin Wielkopolski. W realizację projektu zaangażował się sołtys wsi wraz z członkami rady sołeckiej, którzy wykonali prace przygotowawcze pod budowę tego obiektu sportowego.

Tekst: AF, UMIG, foto: GOS