Choinka rozbłysła w mikołajki

Udostępnij

6 grudnia mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego rozświetlili i udekorowali choinkę na Starym Rynku. Do naszego miasta przybył św. Mikołaj.

Już po raz drugi, burmistrz Koźmina Wielkopolskiego zaprosił koźminian i koźminianki na wspólne rozświetlenie choinki w centrum naszego miasta. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15.30. Wszystkich przybyłych na Stary Rynek mieszkańców, w imieniu organizatora, przywitał Robert Idkowiak. W oczekiwaniu na świętego Mikołaja, na scenie wystąpił chórek ze Szkoły Podstawowej Nr 1. Wiązankę świątecznych piosenek uczniowie Jedynki przygotowali pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lewandowicz. Ze sceny koźmińscy strażacy promowali III Strażackie Pogotowie św. Mikołaja, którego celem jest przygotowanie świątecznych paczek dla osób starszych i samotnych, w trudnej sytuacji materialnej z miasta i gminy Koźmin Wlkp.
W tym roku najmłodsi mieszkańcy gminy przybyli na spotkanie ze św. Mikołajem z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Udekorowały one choinkę, która stanęła na dziedzińcu Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.
Mnóstwo emocji wzbudził wjazd świętego Mikołaja ze Śnieżynkami. Wyjątkowy gość przywiózł dla wszystkich prezenty – słodycze i pierniczki z logo Koźmina Wielkopolskiego.
Święty Mikołaj wręczył nagrody autorom najpiękniejszych listów, które trafiły do niego z życzeniami dla Koźmina Wielkopolskiego na 2020 r.
Wreszcie rozbłysła wspaniała choinka, co oznacza, że Koźmin Wielkopolski wkroczył w czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

ZA POMOC W ORGANIZACJI IMPREZY DZIĘKUJEMY:

Nadleśnictwu Piaski
Firmie Moto Bowit
Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907
Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Borzęciczkach
OSP Gościejew,
OSP Koźmin Wielkopolski,
OSP Czarny Sad,

OSP Walków
KGW Wrotków,
Piekarni PATEREK,
Nasycalni Podkładów S.A. w Koźminie Wielkopolskim,
Koźmińskim Usługom Komunalnym Sp. z o.o.
Komisariatowi Policji w Koźminie Wielkopolskim,
Gminnemu Zespołowi Instytucji Kultury w Koźminie Wielkopolskim

Foto: Szymon Sikora, Michał Garsztka