Turniej z okazji Święta Niepodległości

Udostępnij

28 listopada w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., został rozegrany TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY KOŹMIN WLKP. DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, Z OKAZJI „ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” ORAZ 101 LAT OBECNOŚCI „SZCZYPIORNIAKA” W POLSCE.
W sportowej imprezie, zorganizowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Koźmin Wlkp., we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu w Koźminie Wlkp. oraz z ZSP im. Józefa Marcińca w Koźminie Wlkp., przy wsparciu finansowym samorządu gminnego wzięło udział 7 reprezentacji szkół.

Kategorię dziewcząt reprezentowały: SP nr 1 w Koźminie Wlkp., SP nr 3 w Koźminie Wlkp., SP w Mokronosie oraz gościnnie ZSP z Borku Wlkp.

W kategorii chłopców wolę gry zadeklarowały i potwierdziły obecność drużyny z: SP nr 1 w Koźminie Wlkp., SP nr 3 w Koźminie Wlkp.
oraz SP w Mokronosie.

dav


Kilka chwil po godzinie 9:00 burmistrz Maciej Bratborski, przywitał uczestników sportowych zmagań i otworzył turniej. Obsługę zawodów zapewnili organizatorzy czyli członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Koźmin Wlkp., wspomagani przez uczniów z ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp., którzy sprawnie zadbali o pomiar czasu i tablicę wyników, za co im składamy serdeczne podziękowania.

Rywalizacja trwała blisko pięć godzin, choć nie brakowało boiskowej zawziętości to przebiegała ona w duchu fair play. Turniej rozegrany był w systemie „każdy z każdym”, oddzielnie dla drużyn damskich i męskich. Organizatorom, a także opiekunom drużyn zależało na tym, aby zawodniczki i zawodnicy, na co dzień grający w swych szkolnych salach gimnastycznych, mogli zweryfikować własne umiejętności w grze na pełnowymiarowym boisku, jakim dysponuje hala przy ul. Strzeleckiej, co mamy nadzieję przyniesie wymierne efekty w turniejach eliminacyjnych rozgrywanych w ramach XXI WIELKOPOLSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

sdr


Uczestnicy zawodów obok zmagań sportowych wzięli również udział w konkursie wiedzy z okazji „101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. Troje zawodników zostało nagrodzonych zestawem pamiątek przygotowanych przez UMiG Koźmin Wlkp.

dav

Końcowe wyniki zawodów prezentują się następująco:

Kategoria dziewcząt:
I miejsce SP nr 3 w Koźminie Wlkp.
II miejsce ZSP w Borku Wlkp.
III miejsce SP w Mokronosie
IV miejsce SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

Kategoria chłopców:
I miejsce SP nr 3 w Koźminie Wlkp.
II miejsce SP w Mokronosie
III miejsce SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

Tekst: Arkadiusz Zmyślony

Foto: Mateusz Baszczyński