Koźmińska orkiestra Owsiaka już gra

Udostępnij

Choć do 28.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało jeszcze kilka dni, koźmiński sztab WOŚP już pracuje pełną parą i zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W niedzielę, 5 stycznia sztab zorganizował akcję krwiodawstwa w liceum przy ul.Boreckiej w Koźminie Wlkp. W ramach zbiórki krwi zarejestrowało się 49 osób, z czego 41 jeden oddało krew. W sumie zebrano 19,1 l krwi. Podczas akcji harcerze z Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski zorganizowali punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku DKMS , w którym zarejestrowało się 16 osób. Można było także wrzucić datki do puszek WOŚP.

– Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy. Zapraszamy mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego do udziału w kolejnych imprezach, zorganizowanych w ramach 28.Finału WOŚP w naszym mieście. – mówi Michalina Maleszka, szefowa koźmińskiego sztabu WOŚP.

A atrakcji będzie wiele m.in. pokaz strażacki, 2.Bieg “Policz się z cukrzycą”, halowy turniej piłki nożnej, występy i koncerty lokalnych artystów w kinie “Mieszko”. O godz. 20.00 odpalimy “Światełko do nieba” w Parku im.Powstańców Wielkopolskich.

Na rzecz Orkiestry będzie kwestować 111 wolontariuszy. 28.Finał “Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem “WIATR W ŻAGLE” ! Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Foto: Michalina Maleszka, Artur Minta