Plebiscyt na “NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA 2019 ROKU”

Udostępnij

Wybierz z nami Najpopularniejszego Sportowca Miasta i Gminy 2019 roku. Poniżej prezentujemy kandydatów do tytułu, zgłoszonych przez szkoły i kluby sportowe. Zagłosuj na swojego faworyta w sondzie internetowej. Ważny głos można oddać z danego adresu e-mail tylko jeden raz. Głosowanie potrwa do PIĄTKU, 17 stycznia 2020 r. do godz.15.00.

SONDA – GŁOSUJ

BRDYS MONIKA – SP NR 3 KOŹMIN WLKP.
Lekkoatletka. Jej dyscypliną jest bieg sprinterski, a ulubionym dystansem 300 m. Realizuje się również w skoku w dal. Uczestniczka zawodów ogólnopolskich , wojewódzkich i powiatowych.

DAMASIEWICZ JULIA – STOWARZYSZENIE WSPIERAMY MŁODE TALENTY
15 letnia Julia jest członkiem Kadry Narodowej Kitboardingu. Aktualnie jest najlepszą polską zawodniczką wśród kobiet w konkurencji Formuła Kite. W rankingu światowym IKA zajmuje obecnie IV miejsce wśród najlepszych zawodniczek świata.

DANA MICHAŁ – DRUŻYNA SIATKARSKA GOS KOŹMIN WLKP.
siatkarz halowy i plażowy. Uczestnik wielu turniejów na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Wielokrotnie wybierany najlepszym zawodnikiem imprez siatkarskich.

GOLIŃSKA GABRIELA – SP NR 3 KOŹMIN WLKP.
Lekkoatletka. Jej dyscypliną jest bieg na 600 m i biegi przełajowe na dystansie 1000 m i 1200 m. Uczestniczka zawodów wojewódzkich i powiatowych.

KOWAŃDY ALICJA – MUKS BIAŁE TYGRYSY JAROCIN
zamieszkała w miejscowości Borzęcice, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin – sekcja taekwondo olimpijskie, kategoria wiekowa: junior, stopień mistrzowski – 1 DAN. Najważniejszym osiągnięciem w roku 2019 było zdobycie brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy, srebrnego medalu Mistrzostw Polski Juniorów, dwóch medali Pucharów Świata i zdobycie pierwszych punktów w rankingu światowym w kat. juniora.

LISIAK WOJCIECH PAWEŁ – SP NR 1 KOŹMIN WLKP.
Uprawia strzelectwo sportowe. Największe sukcesy zawodnika to: 1 miejsce – MISTRZOSTWA POLSKI„ Złoty Muszkiet, Złota Krócica, Złoty Rzutek” , 2 miejsce – MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – Skeet 75, 2 miejsce – MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – Trap 75.

MAĆKOWIAK OLIWIER – SP BORZĘCICE
uczeń pierwszej klasy. Jego pasją jest bieganie. Stara się uczestniczyć w biegach organizowanych na terenie gminy, powiatu i poza nimi.

STEMPNIAK PAULINA – ZSP KOŹMIN WLKP.
15-letnia lekkoatletka , która obecnie w statystyce Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest sklasyfikowana na 2 miejscu w Wielkopolsce wśród najlepszych biegaczek na 1000 m. Jej ogromne osiągnięcia w 2019 r i wybiegany czas na 1 km – 3,06 s pozwoliły na zakwalifikowanie jej do biegu na Mistrzostwach Polski, gdzie w swoim biegu przybiegła na drugim miejscu. Jej celem jest zakwalifikowanie się do lipcowej Olimpiady Młodzieży. Jej wybiegane czasy klasyfikują się do III klasy sportowej. W 2019 roku uzyskała 7 medali Mistrzowskich: 5 wojewódzkich (3 złote i 2 srebrne), oraz 2 Makroregionu (1 srebrny i 1 brązowy).

STEMPNIAK ZOFIA – SP NR 3 KOŹMIN WLKP.
lekkoatletka urodzona w 2006 r. W roku 2019 wielokrotnie stawała na podium, zarówno w biegach rangi mistrzowskiej, jak i w biegach ulicznych. To do niej należy tytuł Mistrzyni Województwa w biegach przełajowych rocznika 2006. Jednak największym osiągnięciem był udział w Finale Mistrzostw Polski Czwartków Lekkoatletycznych, w których zakwalifikowała się do finałowej ósemki, uzyskując w eliminacjach w swojej serii I miejsce w biegu na 300 m. Dzięki swojemu zaangażowaniu jest w składzie drużyny lekkoatletek SP 3. Jej celem na rok 2020 jest udział w Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

WAŁĘSA KATARZYNA – SP NR 1 KOŹMIN WLKP.
Lekkoatletykę trenuje od 4 lat. Posiada licencje PZLA. Zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego MKL Jarocin. Za największe osiągnięcie w 2019 r Kasia uważa zdobycie po raz drugi trzeciego wyniku w kraju w skoku w dal na finałach czwartków lekkoatletycznych w Łodzi oraz zdobycie dwóch medali na Międzynarodowym Mitingu Lekkoatletycznym w Zittau (Niemcy).

WOSIEK NATALIA – MUKS BIAŁE TYGRYSY JAROCIN
zamieszkała w miejscowości Wałków zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin – sekcja taekwondo olimpijskie, kategoria wiekowa: junior, stopień mistrzowski – 1 DAN. Największym osiągnięciem w 2019r było wywalczenie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów oraz czterech medali w Pucharach Polski.

WOŹNIAK KAJETAN – KK DO SHOTOKAN
Kajtek ma za sobą zdecydowanie najlepszy rok. Do największych osiągnięć można zaliczyć 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju ADIDAS CUP we Wrocławiu. Turniej zgromadził około 500 zawodników z ponad 35 klubów z Polski, Ukrainy, Czech, Pakistanu. Kajtek aktualnie zajmuje 3 miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate w swojej kategorii.

Monika Brdys
Julia Damasiewicz
Gabriela Golińska
Alicja Kowańdy
Wojciech Lisiak
Oliwier Maćkowiak
Paulina Stempniak
Zofia Stempniak
Katarzyna Wałęsa
Natalia Wosiek
Kajetan Woźniak
Michał Dana

Tekst: Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp.