Podsumowanie III Strażackiego Pogotowia Św. Mikołaja

Udostępnij

66 domów odwiedziło – tuż przed świętami Bożego Narodzenia – Strażackie Pogotowie św. Mikołaja. 20 i 21 grudnia strażacy zapukali do drzwi najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i gminy , głównie osób starszych i samotnych. Wolontariusze przyjechali z wartościowymi paczkami, a także z życzeniami i dobrym słowem.

Kawał serca okazali wolontariusze i darczyńcy, który zaangażowali się w trzecią edycję „Strażackiego Pogotowia św. Mikołaja”. Przypomnijmy: pogotowie ruszyło na początku grudnia 2019 roku. W dniach od 2 do 18 grudnia w remizie przy ul. Floriańskiej strażacy zorganizowali zbiórkę: żywności, środków czystości, konserw i koców. Zbierano także w koźmińskich marketach Dino i Biedronka oraz sklepie GS na osiedlu Tysiąclecia. W akcję charytatywną włączyły się lokalne instytucje, firmy i wszystkie placówki oświatowe z miasta i gminy Koźmin Wlkp. oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zimnowodzie. W Zespole Szkół Podstawowych im. J. Marcińca nauczyciele zorganizowali turniej piłki nożnej. „Wpisowe” drużyny przeznaczyły na wparcie strażackiej akcji. Dary zbierała również Grupa „Koźmin biega” wraz z Restauracją „Pod Szyszkami”. Akcję wsparł także młyn z Ostrowa Wielkopolskiego, który przekazał 400 kg mąki, a także koźmińska firma Lege.Opakowania sp.z o.o., która – tak jak w latach poprzednich – podarowała kartony.

Pomoc ludzi dobrej woli okazała się ogromna. Z zebranych darów przygotowano 66 paczek, które trafiły do starszych i samotnych mieszkańców miasta i gminy. Dodatkowo 3 osoby dostały węgiel. Przy wyborze rodzin, do których trafiła pomoc, strażacy współpracowali z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez koźmińskich strażaków. Chcemy, aby Strażackie Pogotowie św. Mikołaja stało się tradycją, bo widzimy, ile radości sprawia ludziom samotnym i starszym wizyta naszych strażaków. Dziękując za pomoc w minionym roku, już dziś zachęcamy do włączenia się do naszego strażackiego pogotowia w 2020 roku. – mówi Przemysław Pieniężny, jeden z inicjatorów i organizatorów akcji.

Foto: Grzegorz Pierzchała, tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG