Sołtysi doręczą decyzje podatkowe

Udostępnij

Już w tym tygodniu sołtysi wyruszą do mieszkańców wsi z decyzjami podatkowymi i nowymi deklaracjami o wysokości opłaty za śmieci. 17 lutego sołtysi spotkali się na naradzie z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, by omówić zmiany w zasadach dostarczania decyzji podatkowych i inne bieżące sprawy.

Zebranych sołtysów powitał zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak. Następnie Patrycja Pietrala, pracownica Urzędu odpowiedzialna za podatki, omówiła zmiany, jakie zostały wprowadzone w zasadach dostarczania decyzji podatkowych [czytaj]. Urzędniczka prosiła sołtysów, aby decyzje podatkowe trafiły do mieszkańców szybko i sprawnie, najpóźniej do 25 lutego.

Kolejnym tematem, który wzbudził szeroką dyskusję wśród sołtysów były nowe stawki opłat za odpady komunalne. Jarosław Ratajczak i sołtysi, którzy sprawują mandaty radnych miejskich, szczegółowo wyjaśnili zebranym przyczyny podwyżki i odpowiadali na pytania. Jarosław Ratajczak poinformował, że gmina rozstrzygnęła już przetarg i wyłoniła wykonawcę, który będzie odbierał odpady komunalne w 2020 roku.

-Musimy do tematu odpadów komunalnych podejść poważnie i przyłożyć się do ich segregacji, by w jak największym zakresie wyselekcjonować szkło, plastik, papier i popiół. – apelował wiceburmistrz.

Sekretarz Irena Maroszek poinformowała sołtysów, że tegoroczne dożynki, zaplanowane na 15 sierpnia odbędą się w Starej Obrze.

Podczas spotkania sołtysi pytali o remonty dróg gminnych, koźmińską obwodnicę i odbiór folii rolniczych.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG