ROZWIŃ SKRZYDŁA W TRÓJCE

Udostępnij

21 lutego rodzice wraz z dziećmi przedszkolnymi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Koźminie Wlkp., aby zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. „Drzwi otwarte” rozpoczęła dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek powitaniem gości i zaprosiła wszystkich na część artystyczną, przygotowaną przez trzecioklasistów. Dzieci przedstawiły bajkę o Czerwonym Kapturku, zaśpiewały piosenki. Efektownie wypadł taniec hiszpański w wykonaniu dziewczynek oraz układ taneczny zaprezentowany przez chłopców.

Po części artystycznej rodzice obejrzeli prezentację multimedialną, podkreślającą atuty szkoły. Kolejnym punktem spotkania był krótki wykład psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie na temat gotowości dziecka do pierwszej klasy. Po nim rodzice obejrzeli budynek szkolny, klasy lekcyjne, gabinety specjalistyczne, świetlicę, stołówkę i pracownie. W tym czasie dzieci uczestniczyły w warsztatach z robotyki, terapii ręki, w zajęciach chemicznych, czy geograficznych. Warsztaty prowadzili nauczyciele wraz z uczniami Trójki, co zdecydowanie ośmieliło przyszłych uczniów tej szkoły. Były również zabawy integracyjne, w które włączyli się harcerze oraz zabawy taneczne z animatorami. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek i drobne pamiątki.


Nowatorskie podejście do edukacji, kreatywni nauczyciele, liczne koła zainteresowań, sekcje sportowe, przyjazne dzieciom otoczenie szkoły, bezpieczeństwo, wsparcie pomocą psychologiczno-pedagogiczną to niektóre atuty Szkoły Podstawowej nr 3.
„To szkoła z potencjałem” – powiedzieli rodzice po drzwiach otwartych, szkoła nieustannie podnosi jakość kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Jeśli chcesz „rozwijać swoje skrzydła w Trójce” – szkoła zaprasza 1 września w swe progi.

Tekst i foto: I. Stanisławska

Foto:G. Pierzchała