Gmina rozdaje osłonki mieszkańcom

Udostępnij

Gmina Koźmin Wielkopolski zakupiła 8 tysięcy osłonek na drogi oddechowe. Kolejne 3,5 tysiąca przekaże naszym mieszkańcom Starosta Krotoszyński z rezerw Wojewody Wielkopolskiego. Od wczoraj, sołtysi rozprowadzają osłonki wśród mieszkańców wsi. Dziś, 9 kwietnia osłonki otrzymali mieszkańcy bloków Spółdzielni Mieszkaniowej, które rozprowadzili wśród nich pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej.

W piątek od godz. 10.00 osłonki będą dostępne dla koźminianek i koźminian z pozostałych rejonów miasta. Można je będzie odebrać w kilku punktach miasta przy budynkach instytucji:

Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Stary Rynek 11,
Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, ul. Zamkowa 2a
Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul.Krotoszyńska 16 ,
Gminnym Zespole Instytucji Kultury, ul.Floriańska 18 a,
Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”, ul.Borecka 25,
a także przy sklepie spożywczym „Dorotka” przy ul. Poznańskiej 12 A.

Osoby korzystające dotychczas z obiadów w Klubie Seniora otrzymają pakiety bezpośrednio w Pracowni Kulinarnej Damiana Szymury. Osłonki dostarczą także swoim podopiecznym opiekunki społeczne. Seniorzy, którzy pozostają w domach i nie wychodzą ,a chcieliby otrzymać pakiet mogą to zgłosić:

Mamy 10 tysięcy osłonek dla mieszkańców miasta i gminy i zapewniam, że ich nie zabraknie. Proszę jednak mieszkańców Koźmina o rozwagę i rozsądek. Skorzystajmy z osłonek zakupionych przez gminę, jeśli rzeczywiście ich potrzebujemy. Wielu z nas zaopatrzyło się już w maseczki w punktach sprzedaży. Wspólnie zadbajmy o to, by wszyscy potrzebujący mogli skorzystać. – mówi burmistrz Maciej Bratborski. – Apeluję również o zachowanie zasad bezpieczeństwa, w szczególności bezpiecznych odległości, w dniu jutrzejszym i o pomoc sąsiedzką osobom starszym. Po świętach wielkanocnych osłonki na drogi oddechowe będą dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski w godzinach pracy: poniedziałek – piątek godz. 8.00 – 16.00.

Tekst AFUMIG