Dłuższy czas na złożenie PIT

Udostępnij

Urząd Skarbowy informuje :

  • Czas na złożenie zeznania podatkowego PIT – zgodnie z przepisami – mija z końcem kwietnia.
  • W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, podatnicy otrzymają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem.
  • Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja nie będzie się wiązała z sankcjami ze strony administracji skarbowej.

To ważne szczególnie dla osób prowadzących działalność gospodarczą – te bowiem muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego.
Pozostali podatnicy rozliczający się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) od 15 lutego mają już dostęp do automatycznie przygotowanego zeznania w usłudze Twój e-PIT. Już teraz można je zmodyfikować, albo zatwierdzić bez zmian i wysłać elektronicznie w kilku kliknięciach. W przypadku braku aktywności zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia. O ewentualnej konieczności dopłaty podatku urzędy skarbowe będą informować poszczególne osoby w maju.
Gdyby okazało się, że automatyczne zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno w usłudze Twój e-PIT lub w e-Deklaracjach, jak też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1% naszego podatku.
Twój e-PIT i e-Deklaracje znajdziesz na podatki.gov.pl

. Na portalu dostępne są również wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:
 instruktaż,
 pytania i odpowiedzi,
 jak przekazać 1%,
 informacje w jęz. ukraińskim.

W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym. Dane kontaktowe znajdziesz na stronach poszczególnych urzędów na www.wielkopolskie.kas.gov.pl.

Ulotka – logowanie do Twój E – PIT