Dezynfekcja w Koźminie – AKTUALIZACJA

Udostępnij

Od piątku, 3 kwietnia trwa dezynfekcja przystanków autobusowych i innych miejsc w przestrzeni publicznej. Dezynfekcję przeprowadza Spółdzielnia Socjalna “VIVO” na zlecenie magistratu, w ramach walki z epidemią koronawirusa.

Data aktualizacji 16.04.2020 r.

Trwa dezynfekcja chodników i przystanków autobusowych w Koźminie Wielkopolskim . W związku z obawami mieszkańców Osiedla Tysiąclecia, gdzie przybywa osób na kwarantannie domowej, burmistrz zlecił VIVO dezynfekcję klatek schodowych w blokach, wspierając w ten sposób Spółdzielnię Mieszkaniową w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii. Jak informuje kierownik Dominik Radwański, VIVO odkażało koźmińskie bloki 14 i 15 kwietnia. Dziś jest prowadzona dezynfekcja klatek schodowych bloków w Starej Obrze i Staniewie.

Data publikacji 3.04.2020 r.

W związku z rozwojem sytuacji , już od najbliższego poniedziałku, “VIVO” będzie dezynfekować także inne miejsca w przestrzeni publicznej, najbardziej uczęszczane przez mieszkańców tj. chodniki przy aptekach, dużych sklepach, poczcie itp. – zapewnia burmistrz Maciej Bratborski.

Dezynfekcję będziemy prowadzić codziennie w godz. od 7.00 do 16.00. Miejsca przystankowe będą dezynfekowane każdego dnia dwukrotnie, natomiast inne punkty w mieście w zależności od potrzeb i rozwoju sytuacji. – wyjaśnia Dominik Radwański , szef Spółdzielni “VIVO.

Tekst i foto: AF, UMiG