Seniorze pogadajmy !

Udostępnij

7 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski wraz z Biblioteką Miasta i Gminy oraz Klubem Seniora uruchomił telefon wsparcia dla osób po 60. roku życia, w ramach gminnej akcji „Pogadajmy seniorze”. Pracownicy placówek dzwonili do osób starszych, najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem, by przekazać im bieżące informacje o podejmowanych działaniach i po prostu rozmawiać. Uruchomiliśmy też numer telefonu dla seniorów, którzy chcieli o coś zapytać lub zgłosić jakiś problem.
Zadzwoniłyśmy już w sumie do 150 czytelników naszej biblioteki, pytając o zdrowie i ewentualne potrzeby, prosząc seniorów, aby ze względu na zagrożenie koronawirusem nie wychodzili z domów. Ponieważ rozpoczęłyśmy naszą akcję w okresie przedświątecznym seniorzy składali nam życzenia oraz dziękowali za zainteresowanie się nimi. W rozmowach, które przeprowadziłyśmy po świętach nasi rozmówcy pytali między innymi o dostępność maseczek i czas pracy urzędów w czasie epidemii – mówi pracownica biblioteki Katarzyna Ziętkiewicz.

Nasze bibliotekarki przyjmowały zgłoszenia od seniorów na bezpłatne maseczki. W sumie 7 rodzin poprosiło o dostarczenie im masek. W minionym tygodniu osłonki zawieźli pod wskazane adresy pracownicy Miejsko –Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koźminie Wlkp.

Foto: Katarzyn Ziętkiewicz, BMiG

Tekst: AFUMIG